Doktorunuza Sorun

DİŞ İPİ VE YARDIMCI ELEMANLAR

DİŞ İPİ VE YARDIMCI ELEMANLAR

Ağızımızda diş fırçalama esnasında ulaşamadığımız, fırçanın kıllarının ulaşamadığı birtakım yerler vardır. Bilhassa dişlerin birbirine değindiği bağlantı yerlerinde diş fırçası kifayetsiz kalmaktadır. Bu yüzeyler diş ipi yardımıyla temizlenmelidir.

Diş ipi tatbik ederken; uygun boyda ipi kesip, iki elimizle tutup, işaret ve başparmaklarımızla hareketlendirerek diş aralarına tatbik etmeliyiz. Önce bir dişin, sonra diğer dişin yüzeyine yaslayarak narin hareketlerle aradaki yemek artıkları çıkarılmalıdır. Diş ipinin uygulanması için müsait olmayan ortodontik tellerin varlığı gibi durumlardaysa, ara yüz fırçaları denen, iki dişin arasına uygulanarak temizlik sağlayan fırçalar kullanılmaktadır. Yine kuron köprü, implant gibi yapıların ara ve altlarının temizlenmesindeyse bu ara yüz fırçalarının uygun boyda olanından yardım alınabilmektedir.

Temizlik prosedürünün son aşamasındaysa, ağız gargaraları ve ağız duşlarından yararlanmak uygun olabilmektedir. Bu temizlik malzemelerinin ağızda meydana getirdiği düzme ferahlık ve temizlik hissinden ötürü bütün temizlik prosedürünün en nihayetinde kullanılması uygun olacaktır.

AĞIZ KOKUSU

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
info@estetikdisdoktoru.com

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir