Doktorunuza Sorun

DİŞ TAŞI TEMİZLİĞİ VE KÜRETAJ

DİŞ TAŞI TEMİZLİĞİ VE KÜRETAJ

Gingivitis ve periodontitisin iyileştirmesinde asıl kurallar aynıdır. Maksat ortamda bulunan bütün yabancı cisimlerin uzaklaştırılması ve yeniden sağlıklı, dar yapıda koruyucu bir diş eti oluşturulmasıdır.

Gingivitis tedavisinde plak ve artıklar temizlenir. Temizlendikten sonra diş yüzeyleri cilalanarak plak tutunmasının zorlaştırılması amaçlanır.

Genel olarak dişin kök gövde yüzeyinden başlayarak kök süresince tutunan taşların ultrasonik aletler ve el aletleriyle temizlenmesi icap eder. Diş taşı daha çok alt ön dişlerimizin arkasında üst azı dişlerimiz çevresinde yoğunlaşır. Bu bölgeler ayrıntılı bir biçimde temizlenmelidir.

Periodontitis tedavisindeyse buna ek olarak kök yüzeyinde temizlik yapılmalıdır. Enfekte dokular uzaklaştırılır. (root planing) Diş etindeki granulasyon (zararlı dokular) kürete edilerek temizlenir. Temizlendikten sonra patolojik dişeti cebi elimine edilip normal düzeylere çekilir.

FLAP OPERASYONLARI

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
info@estetikdisdoktoru.com

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir