Doktorunuza Sorun

İMPLANTIN UYGULAMASI

İMPLANTIN UYGULAMASI

Diş implantı uygulaması toplum arasında bilindiğinin tersine olabildiğince basit bir ameliyattır. Ameliyat genel olarak lokal anestezi altında tamamen ağrısız olarak gerçekleşmektedir. Ameliyattan sonra alt çenede ağrı kesicilerle denetleme altına alınabilecek hafif bir şişlik ve ağrı oluşabilir. Bunun sebebi alt çenede kemik yapısının daha sert olmasıdır.Üst çenede ise neredeyse hiç bir şişme veya ağrı oluşmaz.

Diş İmplantı Uygulamasında Çok Ağrı Olur Mu?

Diş implantı uygulaması genel hatları itibariyle diş çekiminden çok daha az bir rahatsızlık hissettiren implant tedavisinden sonra hastanın antibiyotik, ağrı kesici ve hijyeni için ağız gargaraları kullanması şarttır.

Diş implantı uygulaması sonrası bir hafta sonra dikişlerin alınması için ikinci bir randevu alınmalıdır.Bir haftalık süre dokuların kaynaşması ve yaranın pirimer kapanması için gereklidir.Dikişler alındıktan sonra yaklaşık alt çenede 2 ay üst çenede 3 ay sonra implantın üst yapısının tamamlanması için protetik aşamaya geçinilir. Hasta gereksinimlerine göre daha önceden planlanan protezler uygulanmaktadır.

İMPLANTTA İYİLEŞME DÖNEMİ

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
info@estetikdisdoktoru.com

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir