Doktorunuza Sorun

BİBERON ÇÜRÜĞÜ

BİBERON ÇÜRÜĞÜ
buton

Biberon çürüğü süt dişlerinin devam etmesi ile birlikte, bilhassa üst kesici dişlerde meydana gelip, daha sonra azılara kadar yayılabilen özel bir çürük türüdür.

Ortaya çıkması genel olarak bebeklerin şeker, pekmez, tatlı, bal takviyesi yapılmış süt ile beslenmesi ayrıca bu tür beslenmenin gece boyunca yapılmasıyla direkt ilgilidir. Çoğu dönem hızla ilerleyip, gerekli tedbir alıncaya kadar bütün ağız geneline yayılmış olabilmektedirler. Yeni süren dişlerde ise mine yapısındaki zayıflık ve minenin kalsifikasyonunu bütün olarak tamamlamaması çürüğün çabuk ilerleyişinin başlıca sebebidir.

Çürüklerin hepsinde olduğu gibi bu tür çürüklerde de aşırı haraplık sebebi ile dişin sinirlerinin ölmesine rast gelinebilir. Bunun neticesinde de, küçük yaşta kaybedilen süt dişi nedeni ile çene yüz gelişimini dahi etkileyebilecek sorunlar ortaya çıkabilir. Kısa zamanda kök halinde kalan dişlerin yaratacağı enfeksiyonlar alttaki daimi diş germini etkileyip büyük sorunlara sebep olabilir. Bu sebeple yapılabilecek en iyi şey, bu tür risklerin her zaman olabileceğinin farkında olmak ve uygun bakım işlemlerini gerçekleştirmektir.

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir