Doktorunuza Sorun

Diş Düzeltme

Diş Düzeltme

Çarpık dişlerinden şikayetçi olanlar diş düzeltme yöntemleri sayesinde farklı bir görüntü elde edebilmektedir. Diş estetiği alanında yaşanan gelişmeler, diş düzeltme işlemlerini de farklılaştırmıştır. Eskiden kişiyi görüntü anlamında rahatsız eden diş tellerinin yanı sıra farklı yöntemler de sürece eklenmiştir. Özel plakalar kullanılarak telsiz olarak ön dişlerde düzeltme imkanı sunulabilmektedir. Peki bu düzeltme işlemi nasıl yapılıyor? Diş tedavisi ne kadar sürüyor? Sonuçlar ne kadar süre sonra görülmeye başlanıyor?

Diş Düzeltme Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Diş Düzeltme İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Invisaling olarak da bilinen plakalar, dişlerin düzeltilmesi için kullanılıyor. Diş telinin aksine bu plakalar kişiyi görüntü olarak fazla rahatsız etmemektedir. Böylelikle kişiler tedavi görürken rahat davranabilmektedir. Şeffaf plakalar dişlerin istenilen şekle kavuşmasını sağlayacak şekilde konumlandırılıyor. Plaka üretimi, istenilen diş şekline özel olarak yapılıyor. Bu nedenle plaka kullanarak diş düzeltme yöntemi, kişiye özel bir tedavi olanağı sunuyor. Plakalarla tedavi yapılırken ilk düzeltici plaka belirli bir süre zafında takılıyor. Daha sonra dişlerin yeni şeklinde göre ikinci plakaya geçiliyor. Tedavi süreci dişler istenilen şekle kavuşana kadar devam ediyor.

Diş Düzeltme İşlemini Genelde Kimler Tercih Ediyor?

Plakaları kullanarak yapılan diş düzeltme tedavisi hem çocuklara hem de yetişkinlere uygulanabilir. Bu tedavi yönteminin uygulanması için belirli şartlar vardır. Bu şartlara uygunluk diş hekiminin yaptığı muayene sonrasında belirlenir. Plakalarla yapılan tedavi genellikle hafif çarpık dişlerin düzeltilmesinde kullanılır. Bazı durumlarda orta çarpıklıkta olan dişler de bu yöntemle tedavi edilebilir. Çok ciddi çarpıklık sorunu olan kişilerde ise başarılı sonuçlar için tel tedavisi önerilmektedir.

Plakalarla yapılan tedavi, diş teli ile yapılan tedaviye göre son dönemde daha fazla ilgi görmektedir. Tedavi yapılan kişi diş eti ağrısı gibi sorunları daha sınırlı düzeyde yaşamaktadır. Aynı zamanda dişin estetik görüntüsü telle bozulmamış olmaktadır. İlk aşamada plakalar yerleştirildiğinde hafif bir baskı hissedilebilir. Bu baskı bir ya da iki gün içerisinde geçer.  

Şimdi Randevu ve

Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

Diş Eti Estetiği Nasıl Uygulanır?
İlgili Anahtar Kelimeler: diş düzeltme

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir