Doktorunuza Sorun

İMPLANTTA İYİLEŞME DÖNEMİ

İMPLANTTA İYİLEŞME DÖNEMİ

İmplant ile yerleştirildiği kemiğin kaynaşmasına osseointegrasyon adı verilmektedir. Bu olay implantın yüzeyine çevre kemikteki kanlanma vasıtasıyla hücum eden kan hücrelerinin kemik yapımını başlatması ve bu kemiğin konulduğu ana kemikle bir bütün haline gelip iyileşmenin tamamlanmasıyla meydana gelmektedir.

Diş İmplantı İyileşme Dönemi

Diş implantı iyileşme dönemi şartlarını sağlayan birçok özelllik vardır.Örneğin implantın yerleştirildiği kemik yapının kanlanması iyi ise iyileşme ve kemikleşme daha hızlı oluşabilir. Sert ve beslenmesi zayıf kemiklerde ise belkide hiç kemikleşme olmaz. Genel olarak sağlıklı bir kemikte, implantın konulmasından sonra üst yapının yapılması için diş implantı iyileşme dönemi adına alt çenede 2- 3 ay beklenmesi gerekir ve üst çenedeyse 3 ay iyileşmenin beklenmesi gerekmektedir. Son yıllardaysa yüzey özellikleri geliştirilmiş implantlar yardımıyla bu bekleme müddeti olabildiğince azaltılmıştır.

İYİ BİR İMPLANT İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir