Doktorunuza Sorun

KORUYUCU DİŞ HEKİMLİĞİ

buton

Koruyucu diş doktorluğu ağız içinde diş, diş eti sağlığının bozulmadan önce ki korumaya yönelik alınabilecek tedbirlerin bütününe denir. Dişler yapıları itibari ile organik ve inorganik yapılardan oluşmaktadır. Bu yüzden ağız içerisinde meydana gelen asitlerden yemek artıklarından olabildiğince çabuk bir biçimde müteessir olurlar. Günümüz teknolojisi gerek çürük belirlemesi gerekirse meydana gelen küçük çürüklerin minimal müdahaleleriyle tedavisi konusunda olabildiğince ilerlemektedir.

Çocuklarda ağız içerisine gelen daimi dişler genellikle ilk göründükleri zamanlarda ağız içi asidik ortama karşı çok sağlam değildir. Kalsifikasyonları giderek bütünlenen bu dişlerde erken periyotta çürük meydana gelme riski fazladır. Bu periyotlarda yapılacak küçük müdahaleler ile o dişlerin çürüklere karşı dayanıklı duruma getirilmeleri mümkündür. Bu nedenle her kişinin çocuklarını tertipli olarak muayeneye götürmeleri olabildiğince mühimdir.

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir