Doktorunuza Sorun

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Diş hekimliği alanındaki gelişmelere dayalı olarak hastaların doktorlardan beklentileri son zamanlarda  bir hayli artmıştır. Beklentiler sadece  sağlıklı bir gülüş değil, kişiye özel yapılan tasarım, gülüşünüzün özellikli ve karakterli olmasını gerektirecek şekilde şekillenmektedir. Kişiye özel tasarımın öncelikli koşulu iletişim açısından olumlu sonuçlardır. Hastanın beklentisi, doktorun öngörüsü ve materyalin özelliklerinin iyi bir harmanıyla sonuca giden yolda ilk adım atılmış olur.

Şimdi Randevu ve Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

 

 

Gülüş Tasarımı Süreci

Tasarımı belirleyecek en mühim faktörler o kişinin hâlihazırda bulunan doku durumu, surat şekli, diş eti seviyesi, çene konumlanmasından iki göz pupili arasındaki mesafeye kadar uzanan  fizyolojik özelliklerdir.

Diş etinin az ya da çok görünmesi yumuşak dokulardaki düzensizlikler ve iltihaplı diş eti görünümü  siz ne kadar güzel ve canlı dişler yaparsanız yapın görünümün bütününü bozacağı için kusursuz bir görüntüden uzak sonuçlar doğuracaktır.

Bu tür durumlarda öncelikli  olarak diş eti seviyesi ele alınmalı gerekirse kemik dokuda düzeltmeler yapılarak dişetlerinin olmasını arzu ettiğimiz seviyeye getirilmesi sağlanmalıdır. Bu işlemlerin yetersiz kaldığı iskeletsel çene problemlerinde ise öncelikle çenelerin birbirine göre olan ilişkilerinde düzenlemeler yapılır. Diş tasarımına bu işlemlerden sonra geçilir.

Şimdi Randevu ve Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57


Statik dokular ile ilgili gerekli düzenlemeler yapılıp ideal pozisyon elde edildikten  sonra dişlerin  tasarım kısmına geçilir. Kişiselleştirilmiş tasarımlarda hastanın yaşından vücut özelliklerine, dudağın normal duruştaki konumlanmasından gülerken ki seviyesine kadar birçok veri değerlendirilir.

Bu değerlendirmeyi yapabilmenin en kolay yolu kişinin  çeşitli mimiklerini en doğal şekilde yansıtabileceği bir konuşma sırasında yüksek çözünürlüktei kamera ile görüntüsünün 5-10 dakika gibi bir süre ile kayıt altına alınmasıdır. Sadece resimlere dayalı oluşturulan kanı o esnada bilinçli hareketler oluşabildiğinden dolayı doğru izlenim vermeyebilirler. Bu kayıtların ayrıntılı incelenmesinde dişlerin görünürlüğü ve birbirlerine göre olan oranlarının nasıl olması gerektiğini, gülme çizgisini, konturlarını, akslarını, orta hattı gibi bütün ayrıntılar netleştirilir ve tasarlanır.

Son Aşamalar Nelerdir?

Yapacağımız final restorasyonlarda sonradan herhangi bir olumsuzlukla  karşılaşmamak için ilk olarak bu iş için özel  diş mumlarıyla tasarımın yapılması gerekmektedir. Bu mumlar  presslenebilen özel yapılardır ve  direkt olarak ağıza yerleştirilip prova edilebilirler. Gerektiği takdirde yeni bir video kaydı ve ya fotoğraf alınıp  alınıp hasta ile birlikte incelenir ve bütün ayrıntılar doktor, hasta ve teknisyen işbirliğiyle netleştirilir.. Unutmamak lazım ki doktorun hasta için en iyisi en estetiği olarak gördüğü tasarım her  zaman hastanın beklentilerini karşılamayabilir.
Yapılan bu işlemlerden sonra mumdan tasarlanan dişler ısıl işleme tabi tutulup preslenerek porselen dişler oluşturulur.
Bu tarzda hazırlanan  gülüş tasarımlarında, tasarımın temel özelliklerini barındıran  yüz şekli, kişilik özellikler ve yaşa uyumda, diş şekil, genişlik ve uzunluklarında, hareketli veya hareketsiz yumuşak doku ilişkilerinde başarıya ulaşma şansı güvence altına alınmış olacaktır.

DİŞ BEYAZLATMA

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir