Doktorunuza Sorun

PROTETİK ORTODONTİ

PROTETİK ORTODONTİ

Protetik ortodonti protez tedavisinin yapımından önce sağlıklı bir protez yapımını engelleyecek diş çapraşıklıklarının ortodontik tedavi ile düzeltilmesine denir. Protetik ortodonti bilhassa çekim boşluklarının tedavisinden önce boşluğa doğru eğilmiş ve sarkmış dişlerin eski konumlarına getirilmesinde ortodontiden yararlanmak gerekecektir. Daralan çekim boşluğu en uygun tel tedavisi ile onarılıp ardından implant ve protez tedavisi bitirilir.

Sağlıklı Bir Süreç için Protetik Ortodonti Önemli

Lamine gibi estetik girişimlerden öncede kısa müddetli ortodontik tedaviler ile hem diş eti seviyeleri hem de diş eti papillerinin uygun konum ve biçimlerde olması sağlanabilir. Bu tip tedavilerden bittikten sonra dişlerin stabil hale geçene dek arka tarafından ince bir tel ile birbirlerine sabitlenmesi gerekebilir.

INVISALIGN - INCOGNITO

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir