Doktorunuza Sorun

Porselen Dişler

Porselen Dişler

Diş eksikliklerinin giderilmesindeki en eski tedavi yöntemi metal bir alt yapıyla güçlendirilmiş porselen köprülerdir. Porselen diş kapsamında ele alınan bu sistem ile boşluğun iki yanındaki dişler kesilir. Kesilen dişler daha sonra uygun form ve paralellikte küçültülür. Alınan ölçüler üstünden hazırlanıp yapılan metal alt yapının üzerine porselen katmanlar halinde uygulanır. Bu sayede iki ya da çok ayaklı bir porselen köprü elde edilir.

Porselen Diş Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Estetik Görünümde Porselen Diş Neden Önemlidir?

Porselen diş yapılırken işin uzun yıllar devam etmesini sağlayabilecek ince ayrıntılar mevcuttur. Bunların en önemli olanı ise diş kesimi sırasında dişin üzerinde hazırlanacak bir basamaktır. Bu sayede yapılacak porselen diş tarafından diş etine baskı yapılması engellenecektir. Porslen diş bu şekilde ele alındığında biyolojik uyumu orantılı olacaktır. Diş etinin içerisine uygunsuz şekilde yerleştirilen porselen kaplamalar zamanla diş etinde kalınlaşmalar ve iltihaplara neden olur. Oluşan iltihaplar protez altında ki dişte çürümelere ve dişin kaybına kadar gidebilen kötü sonuçlara neden olabilir.

Porselen diş ile ilgili ikinci önemli nokta kullanılan materyallerin kalitesidir. Birçok kişi porselen kalitesinden bahsetmek istese de en önemli nokta kullanılan porselen altı güçlendirici materyalin seçimleridir. Bu materyaller ilk olarak dişi saran çevreleyen dişle ve diş etiyle temas eden materyal olmasından dolayı yüksek kalitede olması çok önemlidir. Bunun için de değerli metal olarak altın alaşımları kullanılması porselen kaplamanın uzun yıllar boyunca ağızda kalmasını sağlayacaktır. Son yıllarda yapılan zirkonyum alt yapılı kaplamalarda bilgisayar destekli hazırlanması sayesinde elde ettiği avantajlar dışında aslında altın alaşımlı altyapılara göre materyal olarak üstün olduğunu iddia etmek yanlış olur.

Şimdi Randevu ve Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

ZİRKONYUM DİŞ

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir