Doktorunuza Sorun

TAM PROTEZLER

Tam protez ağzında hiç dişi kalmamış bireylere uygulanan protezlere verilen genel adıdır. Gerek dişeti hastalıkları gerekse kifayetsiz ağız hijyeni gibi nedenler ile dişlerini kaybeden bireylerin alt üst çenelerinden alınan ayrıntılı yumuşak doku ölçüleri ile gerçekleştirilir. Bu ölçüler yapılırken ilk olarak bireye özel ölçü kaşıkları yapılmalıdır. Yapılan bu ölçü kaşıklarına uygulanacak özel ölçü kerleriyle hareketli dokuların kaydı çıkarılmalıdır. Daha sonra da uygun yüz yüksekliğinde dizilen dişleriyle hem fonksiyon hem de konuşma alışkanlıkları denetleme edilerek tam protez bitirilir.

Tam Protez için Uygun Şartlar

Bu tür protezlerin ağızda sabitleşmesini sağlayan bir takım etkenler vardır. Bunlardan en mühimi ise yeterli kalınlıkta kemik desteğidir. Alt ve üst çenede kalan kemik miktarı protezi destekleyecek dokuları belirler. Bu dokular şayet çok azalmışsa protezde bir takım hareketlenmeler kaçınılmazdır. Özellikle üst çenede protezin tutuculuğuna tesir eden en önemli faktörlerden biride tükürük miktarı ve kalitesidir. Üst çenede protez damağa araya sıkışan tükürüğün oluşturduğu yapışma gücüyle tutunmaktadır. Tükürük akışını etkileyen sistemik hastalıklar sahip bireylerde bu işlemin olabilmesi için birtakım özel protez yapıştırıcılarından dayanak almak gerekebilmektedir.

İMPLANT ÜSTÜ PROTEZLER

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir