Doktorunuza Sorun

ESTETİK KOMPOZİT DOLGULAR

Diş renginin büsbütün yansıtılabildiği bu dolgu çeşidi özellikle ön bölgelerde kayıp dokuların telafi edilmesinde büyük bir yarar sağlar. Kompozit dolgu materyalinin en büyük yararlarından biri ise diş yapılarına özel yapıştırıcılar ile bütünsel bir uygulama imkanı sunmasıdır.

Kompozit Dolgu Hangi Amaçla Kullanılır?

Yalnızca çürük ya da başka sebepler ile kaybedilen dokuların yenilenmesinde değil bazı hallerde ise kozmetik gereksinimleri karşılamak maksadıyla da kullanılabilmektedir. Bununla beraber bu materyalle yenilenmiş olan dişlerin bir süre hassaslıklara neden olduğu da bilinen bir gerçektir. Yapıları itibari ile dişe renk veren sigara, çay, kahve gibi ürünlerin dişlerde uzun zaman sonra renk değişimlerine rast gelmek mümkün olabilmektedir.

Son yıllarda geliştirilen nano partikül içeren kompozitlerde ise renk stabilitesi, sağlamlık, uyarlama açısından klasik kompozit materyallere göre farklılıklar bulunmaktdır. Bu materyallerle diş dokusundan fark edilemeyen yenilemeler yapmak muhtemel olacaktır.

DİŞ ETİ ESTETİĞİ
buton

Diş renginin büsbütün yansıtılabildiği bu dolgu çeşidi özellikle ön bölgelerde kayıp dokuların telafi edilmesinde büyük bir yarar sağlar. Bu materyalin en büyük yararlarından biri ise diş yapılarına özel yapıştırıcılar ile büsbütün yapıştırmak. Bu sayede kusursuz bir uyarlama sağlanabilmektedir.

Yalnızca çürük ya da başka sebepler ile kaybedilen dokuların yenilenmesinde değil bazı hallerde ise kozmetik gereksinimleri karşılamak maksadıyla da kullanılabilmektedir. Bununla beraber bu materyalle yenilenmiş olan dişlerin bir süre hassaslıklara neden olduğu da bilinen bir gerçektir. Yapıları itibari ile dişe renk veren sigara, çay, kahve gibi ürünlerin dişlerde uzun zaman sonra renk değişimlerine rast gelmek mümkün olacaktır.

Son senelerde geliştirilen nano partikül içeren kompozitlerse renk stabilitesi, sağlamlık, uyarlama açısından klasik kompozit materyallere göre oldukça üstün özellikler gösterirler. Bu materyallerle diş dokusundan fark edilemeyen yenilemeler yapmak muhtemel olacaktır.

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir