Doktorunuza Sorun

Hollywood Gülüşü Hakkında Bilmeniz Gereken 3 Başlık

Hollywood Gülüşü Hakkında Bilmeniz Gereken 3 Başlık

Gülüş tasarımı ve hollywood gülüşü gibi uygulamalar diş hekimliği alanında son yıllarda öne çıkıyor. Orjinali “Hollywood Smile” olan bu kavram; kişinin gülüşü üzerinde sanatsal bir uygulamayı ifade ediyor. 

 

Şimdi Randevu ve

Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

 

Hollywood Gülüşü Ne Zaman Uygulanmalı?

 

Öncelikle bu uygulamanın kişide gerçekten var olan bir durumu tedavi etmeye yönelik olması gerekmektedir. Eğer kişinin ihtiyacı yoksa yapılan her tedavi bir süreç gerektirdiğinden; kişi bu süreç sonunda yorulabilir. İnsan sağlığının her şeyin üzerinde olduğu bilinciyle öncelikle kişinin bu uygulamaya neden ihtiyaç duyduğu analiz edilir. Bazı durumlarda kişi sosyal hayatını yürütemeyecek derecede bir sorunla karşı karşıya olduğundan bu uygulamaya hızlıca geçilebilir. Kapsamlı bir şekilde gülüş tasarımı uygulanacağı durumlarda kişiye gerekli bilgiler verilir. Bazı durumlarda dijital diş hekimliğinden yararlanılır.

 

Nasıl Uygulanıyor?

 

Hollywood gülüşü için öncelikle ilk incelemenin sonucunda ihtiyaçlar belirlenir. Ön diş yapısı üzerinde ne gibi değişiklikler yapılacağı, hangi tedavilerden destek alınarak sürecin tamamlanacağı analiz edilir. Diş beyazlatma ve porselen lamine genellikle gülüş tasarımı sürecine eşlik eden tedaviler arasında sayılmaktadır. Bunun yanında gerçekten ihtiyaç duyulan durumlarda pembe estetik denilen diş eti tedavisi de gündeme alınabilir. Her uygulama öncesinde kişiye detaylı olarak bilgi verilir. Dijital diş hekimliğinden yararlanılarak gülüş tasarımı sonrasında elde edilmek istenen görüntü hakkında bir ön bilgi sağlanır. Hollywood gülüşü aşamasında birinci amaç hedeflenen tasarıma en yakın sonuçlara ulaşabilmektir. Bu nedenle diş hekimi baştan yaptığı analizlerle bir plan oluşturur. Tıpkı bir inşa etmek gibi adım adım sonuca doğru ilerler.

 

Şimdi Randevu ve

Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

 

Tedavi Sonrası Süreç

Her tedavinin içeriği farklı olduğundan tedavi sonrası süreç hakkında diş hekimi gerekli bilgileri verecektir. Fakat genel olarak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Ön dişler en hassas dişler olduğundan kırılmaya aşınmaya çok müsaittir. Dişlerin yapısı gereği en önde olduklarından tüm etkilere ilk maruz kalanlar da bu dişlerdir. Bu nedenle sert kabuklu yiyeceklerin bu dişlerle yenmemesi önem taşımaktadır. Aynı şekilde tırnak yeme ve kalem başını dişlere sürtme gibi alışkanlıklar da bu dişlerin zarar görmesine sebep olabilmektedir. Günlük diş bakımı aksatılmadan yapılmalıdır. Dişlerin fırçalanması diş sağlığının korunması açısından çok önemli olmakla birlikte diş renginin korunması açısından da önem taşır. Çay, kahve ve diğer diş rengine etki edebilecek ürünleri aşırı derecede tüketmek zamanla dişlerde renk ve ton değişimine yol açabilmektedir. Bu nedenle bu tarz içecekleri çok aşırı tüketmemek önemlidir. Her ne kadar yeni nesil porselen lamine dişler bu maddelere karşı dirençli bir yapıya sahip olsa da yine de dişleri olabildiğince korumak esas alınmalıdır.

 
Estetik Gülüş Tasarımı için 3 Önemli Adım
İlgili Anahtar Kelimeler: hollywood gülüşü

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir