Doktorunuza Sorun

Pembe Estetik

Pembe Estetik

Estetik diş tedavileri arasında en popüler uygulamalardan biri, pembe estetik olarak adlandırılan diş eti estetiğidir. Porselen kaplama ya da beyazlatma gibi diş üzerinde uygulanan yöntemlere ek olarak, gülüş estetiği uygulamaları için diş etlerinin de dişlerle uyumlu olması gerekmektedir. Bazı insanlarda ise diş etleri, dişleri olduğundan fazla kapatmaktadır. Bu durumda dişler normalde olduğunda daha kısa görünmekte ve bu durum kişide rahatsızlık yaratabilmektedir.

Pembe estetik uygulamaları sayesinde, dişlerle uyumlu diş eti tasarımı yapmak mümkündür. Bu uygulamanın yapılması için birkaç şart vardır. Bu şartlardan ilki, diş eti estetiği olacak kişi sağlıklı diş etlerine sahip olmasıdır. Eğer diş etinde kızarma ya da kanama gibi sorunlar varsa ilk aşamada diş eti tedavisi gerçekleştirilir. Tedavi tamamlandıktan sonra diş eti estetiği uygulamasına geçilebilir.

Pembe Estetik Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Pembe Estetik Nasıl Yapılır?

Pembe estetik uygulamalarında, diş etinde meydana gelen estetik olmayan görünüm düzeltilir. Örneğin eğer diş eti dişleri çok fazla kaplıyorsa veya şekilsiz olarak kaplıyorsa, bu görüntü ortadan kaldırılır. Benzer şekilde bazı durumlarda diş etleri çok fazla geriye çekilmektedir. Geriye çekilen diş eti ise dişlerin çok fazla görünmesine neden olmaktadır. Bu durumda ise diş etlerine özel eklemeler yapılarak diş etleri uzatılır.

Diş etini şekillendirdikten sonra gerekli durumlarda porselen diş kaplaması da yapılmaktadır. Genellikle pembe estetik ve porselen gülüş tedavileri bir arada planlanmaktadır. Böylelikle kişinin gülüşü baştan aşağıya değiştirilerek estetik bir görüntü ortaya konulmaktadır.

Pembe Estetik Genelde Kimler Tarafından Tercih Ediliyor?

Pembe estetik uygulamaları, diş etinde herhangi bir sorun olmayan yetişkinlere uygulanabilir. Diş eti estetiği kararı, diş hekiminin yaptığı muayene sonucu hastanın sosyal yaşamda çektiği sıkıntı ve mecburiyetler sonucunda verilmektedir. Diş etinden herhangi iltihap ya da başka bir sorun olan kişilerde ilk olarak bu sorunlar tedavi edilir. Diş eti estetiği, sadece sağlıklı diş etlerine uygulanabilir.

Diş hekiminin yaptığı muayene sonrasında alternatif tedaviler de önerilebilir. Bazı durumlarda diş etlerine diğer tedavi yöntemleri de eşlik etmektedir. Sıklıkla gülüş tasarımı ve diş eti tasarımı birlikte uygulanmaktadır. Tedavi sonrasında kişiler günlük hayatlarına dönebilmektedir. Sadece ilk gün çok sıcak ya da çok soğuk yiyecek ve içeceklerden kaçınılması önerilmektedir.

Şimdi Randevu ve

Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

Ön Diş Estetiği
İlgili Anahtar Kelimeler: pembe estetik

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir