Doktorunuza Sorun

DİŞ AĞRISI

DİŞ AĞRISI
buton

Dişlerde meydana gelen çürükler ve travmalar neticesinde dişin pulpa adı verilen sinir damar dokusu etkilenir ise ağrı meydana gelir. Ağrı bu durumda bir uyarıcıdır. Dişlerimizde bir sorun vardır. Ağrı bu sorunun kaynağını bize göstermektedirler. İnsanların ağrı eşikleri birbirinden çok değişik oldukları için bir hayli birey için ağrı meydana getirebilen bir çürük farklı bir bireyde hiç rahatsızlık meydana getirmez. Bu durumda ideali düşük ağrı eşiğidir. Böylelikle sorun çok büyümeden fark edilir ve çözüme ulaştırılır. Rutin denetlemeye gitmeyen yüksek ağrı eşiğine sahip bireylerdeyse soruna genellikle iltihabi bir durumda eşlik ederler. Ağrının ortadan kalkması güçlükleşir. Ağrının dayanılmaz olduğu akut iltihabi durumların meydana geldiği devrelerde ise gerekli sistemik antibiyotik kullanımıyla birlikte fiziki müdahale yapılarak ağrı ortadan kaldırılabilir.

Ağrının ortadan kaldırılabilmesi için mutlaka bölgeye kimyasal solüsyonlar, alkol vb. sürülmesinden kaçınılmalıdır. Bu prosedür çevre dokuların yaralanmasına sebep olabilmektedir. Bundan dolayı daha kötü neticeler ortaya çıkarmaktadır.

Diş doktoruna ulaşmakta güçlük çekiyor isek yapılacak en faydalı prosedürler bölgenin adamakıllı temizlenmesini sağlamaktır. Akabinde ise en uygun ağrı kesiciler kullanılmalıdır. Ojenol adı verilen diş doktorlarının da sürekli kullandığı ilacın asıl maddesi olan karanfil yağının çok az ölçüde bir pamuğa emdirilip çürük sebebiyle ağrı uyandıran dişe uygulanması ağrının azalmasını neden olacaktır. Bunun yanında bölgeye soğuk kompres uygulamakta olabildiğince pozitif neticeler verecektir.

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir