Doktorunuza Sorun

HAREKETLİ PROTEZLER

Hareketli protez hastaların gerek genel sağlık durumları gerekse ağız içi durumlarının sabit yenilemelere izin vermediği durumlarda kullanılan protez yöntemleridir. Bu protezlerde hasta protezi ağız ortamından uzaklaştırıp temizliğini yaparak yeniden ağıza uygulayabilmektedir. Bu sebeple temizliği olabildiğince basit yapılabilmektedir. 

Hareketli Protez Kullanımı

Hareketli protez tekniğinin en büyük dezavantajıysa çiğneme sırasında sabit protezlere kıyasla çok daha az etkinliği olması ve hareket edebilme olasılığıdır. Bu tür protezler yapılırken çevre yumuşak hareketli ve sabit dokuların ölçüsünün çok ayrıntılı kaydedilmesi ve uygun koşullarda hazırlanması protezin olabildiğince çiğneme sırasında sabit kalmasını ve uygun kuvvetleri oluşturabilmesini sağlamaktadır.

TAM PROTEZLER

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir