Doktorunuza Sorun

Ön Diş Estetiği

Ön Diş Estetiği

Ön dişler, gülümsediğimizde herkesin ilk olarak gördüğü dişlerdir. Ön dişlerinde ayrıklık ya da çarpıklık olan kişiler genellikle gülümsemekten çekinir. Bu nedenle ön diş estetiği yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu kişiler gülümsediklerinde ise elleriyle ağızlarını kapatma eğiliminde olurlar. Böyle durumlarda genellikle ön diş estetiği ile kişilerin çekindiği ve yaşamlarını negatif yönde etkileyen durumlar ortadan kaldırılabilir.

Günümüzde diş ve ortodonti tedavi yöntemlerinde önemli gelişmeler elde edildi. Eskiden uygulanan tel tedavilerinin yanı sıra günümüzde ön diş estetiği alanında farklı uygulamalar mevcut.

Ön Diş Estetiği Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Ön Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Dijital gülüş tasarımı, ön diş estetiği uygulamalarının bir parçası olarak yapılabiliyor. Genellikle gülüş tasarımı sadece ön dişlere değil, kişinin gülerken görünen tüm dişlerine uygulanıyor. Bu tedavinin amacı, gülerken rahatsızlık duyulan görüntüyü ortadan kaldırmaktır. Her geçen gün daha fazla insan gülüş tasarımı için diş hekimlerinin kapısını çalıyor. Telli ya da telsiz tedavilerle uygulanabilen gülüş tasarımı, tedavi olacak kişiye çeşitli seçenekler sunabilmektedir.

Tasarım aşamasında kişinin yüz ve ağız hatlarına uygun en ideal diş dizilimi tasarlanıyor. Bilgisayar ortamında yapılan bu işlem sonucunda tedavi olacak kişi, tedavi öncesinde gülüşünün nasıl olacağını görebiliyor. Daha sonra diş hekimi, kişi için en uygun tedaviyi planlayarak gülüş tasarımını tamamlıyor.

Porselen Ön Diş Estetiği

Ön diş estetiği alanında uygulanan en yaygın yöntemlerden birisi ise porselen diş kaplama. İnce porselen yapraklar şeklinde uygulanan bu tedavi yönteminde amaç, ön dişlerin çarpık yapısını ortadan kaldırmak. Herhangi bir diş çekimi ya da tel tedavisi gerektirmeyen yöntem çoğu kişiye uygulanabilmektedir. Bu nedenle son yıllarda yaygın olarak tercih edilmektedir.

Gülüş tasarımı sonrasında kişinin ağız yapısına uygun porselen plakalar üretiliyor. Daha sonra mavi ışık ve özel yapıştırıcılar yardımıyla bu porselen plakalar ön diş üzerine yapıştırılıyor. Plakalar, özel yöntemler kullanılarak uygulandığı için sağlamlık konusunda da güven veren bir yapıya sahip oluyor.

Şimdi Randevu ve

Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

 

Diş Düzeltme
İlgili Anahtar Kelimeler: ön diş estetiği

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir