Doktorunuza Sorun

implant Nasıl Yapılır ?

implant Nasıl Yapılır ?

Diş tedavisi olacak hastaların sıklıkla sorduğu sorulardan biri İmplant nasıl yapılır sorusudur. İnsanlar genellikle diş tedavilerine ve özellikle de implant gibi tedavilere korkuyla yaklaşmaktadır. İmplant, diğer diş tedavi uygulamalarıyla karşılaştırıldığında göreceli olarak daha detaylı işlemleri ifade etmektedir. Fakat diş problemlerini ertelemek ve tedaviyi geciktirmek ilerde büyük sorunlara yol açacağından implat için uygun bir hekim bularak yola çıkmak gerekmektedir.

İmplant tedavileri tek diş, birden fazla diş veya tüm çene şeklinde planlanabilir. Tedavinin nasıl yapılacağı, diş hekiminin yaptığı muayene sonucunda belirlenir. İmplant tedavisinin uygulanacağı diş sayısına ve dişlerin yerlerine göre farklı tedavi planları oluşturulabilir. Aynı zamanda kişinin yaşı ve çene yapısı da tedavinin belirleyici unsurları arasında yer almaktadır. İmplant tedavisi uygulanırken hastanın ağız ve diş sağlığının yerinde olması gerekir. Tedavinin başlatılabilmesi için ilk olarak diğer tüm ağız ve diş sorunları tedavi edilir.

İmplant Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant nasıl yapılır sorusunun cevabını kısa bir şekilde vermeye çalışalım. Tedavi süreci diğer diş tedavi yöntemlerine göre daha uzundur. İlk aşamada, implant adı verilen vidalar çene kemiğine yerleştirilir. Çene kemiğine yerleştirilen bu vidalar, tedavinin ilerleyen aşamalarında diş kökü görevini görecektir. Protezler daha sonra bu vidaların üzerine yerleştirilir.

Vidaların yerleştirilmesinden sonra 1-2 haftalık bir iyileşme süreci vardır. Bu süreçte vidaların etrafından yer alan dokular ve diş eti iyileşir. Vidaların yerleştirilmesinden 1 hafta sonra ise diş etine alınan dikişler alınır. Dikişler alınırken diş hekimi tedavinin bir sonraki aşamaları için hazırlık yapar.

İmplant Tedavi Süreci

Dikişler alındıktan sonra vidaların üzerine geçici protezler yerleştirilir. Bu protezler vidaları koruyucu bir görev üstlenir. Aynı zamanda kişinin günlük hayatına devam etmesini sağlar. Yaklaşık bir hafta sonra diş hekimi hastanın kalıcı protezlerini yerleştirir. İmplanta alışmak biraz zaman alabilir. Ama alıştıktan sonra kişinin yaşam kalitesine olumlu yönde katkı sağlanmaktadır.

Tedavi, hastanın ihtiyaçlarına göre detaylı bir şekilde planlanır. Ön diş gibi estetik açıdan sorun oluşturan durumlarda tedavi daha farklı bir şekilde gerçekleştirilir. Bunun için daha değişik implant yöntemleri kullanılır.

 

Şimdi Randevu ve

Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

İmplant Zor Bir İşlem mi?
İlgili Anahtar Kelimeler: implant Nasıl Yapılır ?

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir