Doktorunuza Sorun

İmplant Diş Yapımı

İmplant Diş Yapımı

implant diş yapımı herhangi bir sebepten dolayı ağızda diş kaybı yaşayanlara uygulanan bir tedavi yöntemidir. Eskiden diş kayıplarını tedavi ederken diş köprüleri uygulanıyordu. Günümüzde ise diş eksikliklerini gidermek için yaygın olarak kullanılan yöntem implant olarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğunlukla hastalar, implant diş yapımı süreçleri hakkında çeşitli endişeler duymaktadır.

Aslında bu tedavi yöntemi, ağız sağlığını korumak ve iyileştirmek için sunulan etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Tedavi süreci, diş hekiminin muayenesinin ardından hekim tarafından planlanmaktadır. Herkesin ağız yapısı farklı olduğu için ve farklı sayıda implanta ihtiyaç duyacağı için kişiye özel diş implantı tedavi planları oluşturulmaktadır.

İmplant Diş Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

İmplant Diş Yapımı Nedir?

İmplant diş yapımı, diş kökleri yerine geçen vidalar yardımıyla eksik dişin yerinin doldurulmasıdır. Vidalar oldukça güçlü bir malzeme olan titanyum alaşımından üretilmektedir. Böylelikle titanyum alaşım malzeme, diş kökleri gibi güçlü bir şekilde çene kemiğine tutunmaktadır. Bu vidalar, çenede hangi bölgeye uygulanacağına bağlı olarak farklı yapıda olabilirler. Çene kemiğine tutunması gerektiği için ağzın bazı bölgelerinde kısa bazı bölgelerinde ise daha uzun vidalar kullanılmaktadır. Vidalar yerleştirilirken lokal anestezi uygulanır ve vidalar çene kemiğine sabitlenir.

İmplant Diş Yapımı Tedavi Süreci

İmplant diş yapımı sürecinde vidaların yerleştirilmesi ilk adım olarak kabul edilir. Genellikle tüm süreç 3 ila 6 ay arasında değişebilmektedir. Çünkü uygulama sırasında bir adımdan diğerine geçmek için iyileşmenin gerçekleşmesi beklenir. Örneğin vidalar yerleştirildikten sonra diş etinin ve çevresindeki dokuların iyileşmesi için beklenir. Bu süreç 1 ya da 2 hafta sürebilmektedir. Vidaların çevresindeki dokular iyileştikten sonra geçici kapama birimleri takılır. Bu birimler, yerleştirilen vidanın dış ortamla temas etmesini engeller.

En son aşamada ise protez diş yerleştirilir. Protez diş, normal diş görünümünde olan ve implant üzerine yerleştirilen dişe verilen addır. Tedavi süreci boyunca, tedavi yapılan diş sayısına ve dişlerin yerine göre süre ve yöntemler belirlenir. Örneğin ön dişler gibi estetik kaygının olduğu durumlarda süreç mümkün olduğunca kısaltılır. Birden fazla dişin tedavi edileceği durumlarda ise süreç daha uzun olabilir.

Şimdi Randevu ve

Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

implant Nasıl Yapılır ?

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir