Doktorunuza Sorun

TAM SERAMİK KAPLAMALAR(EMPRESS)

TAM SERAMİK KAPLAMALAR(EMPRESS)

Uzun zamandır kullanılan metal destekli porselen kaplamaların en büyük problemi porseleni güçlendirmek ve desteklemek için kullanılan metal alt yapının estetik üzerinde oluşturduğu negatif etkidir. Işık bir objeden ne kadar çok yansırsa o obje o kadar görünür olur. Porselen altındaki metalin estetiğe negatif etkisi bu durumda karşımıza çıkar. Metal ışığı absorbe eder yansıtmaz ve geri dönen ışık demetlerinin azlığı bizim çiğ opak bir porselen kaplama görmemize neden olur. Metal alt yapılar ayrıcı sürekli bir korozyona uğrama eğiliminden dolayı dişetlerinde zamanla koyulaşma ve grimtırak bir görüntü oluşturur.

Şimdi Randevu ve Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

Empress. emax diye adlandırılan çekirdek altyapıları da porselenden olan kaplamalar ise yüzeye düşen bütün ışığı yansıttıkları için estetik materyal seçiminde şuanda dünyanın gözdesi olmuşlardır. Bu malzemeler dişe adeziv sistemler ile yapıştırılır ve istenirse dişin orijinal rengini yansıtması bile sağlanabilir. Alternatif yapıştırıcı ajanlar farklı opaklık ve renklerde bulunmaktadır. Bu durum da empress emax porselenlerin çok yönlü bir kullanım alanı bulunmasını sağlar ancak teknik hassasiyet ve hekimin kabiliyetlerinin önemini arttırır.

Tam seramik kronların yapımındaki en önemli unsur hazırlık aşmalarıdır. Bu tip restorasyonlar eski tip basamaksız kesimler üzerinde çok başarılı olmayabilirler. Bu sebeple muhakkak basamakları uniform ve belirgin bir kesim hazırlanmalı ve teknisyenin bunu net görebileceği güzel bir ölçü alınmalıdır.Hazırlanan kronlar uygun yapıştırıcılarla izolasyonu iyi yapılmış bir şekilde yapıştırıldıktan sonra yıllarca problemsiz kullanılır. Bu materyaller özellikle yapıştıktan sonra kırılma dirençleri kat ve kat artar. Bu sebeple yapıştırma seansı oldukça önemlidir ve final restorasyonun ömrü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Şimdi Randevu ve Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

Lamine Diş Porselenler

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir