Doktorunuza Sorun

ESTETİK PORSELEN DOLGULAR

Çürük ya da herhangi bir sebepten ötürü aşırı madde kaybına uğrayan dişlerin yenilenmesinde kullanılabilen bir yöntemdir. Geçmişte bu tür yenilemeler için amalgam dolgular(metal dolgular) kullanılırken; Porselen dolgular günümüzde estetik diş dolgusu olarak tercih edilebilmektedir. 

Estetik Diş Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çürük dokuların diş etinin fazla içinde olduğu, kanamaların denetlenemediği ve tükürük yalıtımının sıkıntı olduğu hallerde, diş doktoru tarafından özel frezlerle yapılan kavitenin değeri alınmaktadır. Bu sayede alınan değerden elde edilen model üzerinde teknisyenler tarafından bilgisayar ortamında cad-cam sistemi ile estetik diş dolgusu porselenden hazırlanmaktadır.Yapılan porselenlerin diş yapısıyla birleştirilmesi adeziv (yapıştırıcı) materyallerle yapılmaktadır. İleri derecede teknik duyarlık gerektiren bu tür yenilemelerin uygun yapılmamaları diş yapısında çatlaklara kırıklara neden olabilmektedir.

Uygun koşullarda yapılan bir inlay porselen estetik diş dolgusu / onlay porselen dolgu ise senelerce hiç bir sorun yaşanmadan kullanılabilmektedir.

ESTETİK KOMPOZİT DOLGULAR
buton

Çürük ya da herhangi bir sebepten ötürü aşırı madde kaybına uğrayan dişlerin yenilenmesinde kullanılan yönteme verilen isimdir. Geçmişte bu tür yenilemeler için amalgam dolgular(metal dolgular) kullanılırken; Porselen dolgular günümüzde estetik gereksinimler ve gelişen teknolojiyle birlikte en çok tercih edilen dolgu sistemi olmaktadır. Çürük dokuların diş etinin fazla içinde olduğu, kanamaların denetlenemediği ve tükürük yalıtımının sıkıntı olduğu hallerde, diş doktoru tarafından özel frezlerle yapılan kavitenin değeri alınmaktadır. Bu sayede alınan değerden elde edilen model üzerinde teknisyenler tarafından bilgisayar ortamında cad-cam sistemi ile dolgu porselenden hazırlanmaktadır.

Yapılan porselenlerin diş yapısıyla birleştirilmesi adeziv (yapıştırıcı) materyallerle yapılmaktadır. İleri derecede teknik duyarlık gerektiren bu tür yenilemelerin uygun yapılmamaları diş yapısında çatlaklara kırıklara neden olabilmektedir.

Uygun koşullarda yapılan bir inlay porselen dolgu / onlay porselen dolgu ise senelerce hiç bir sorun yaşanmadan kullanılabilmektedir.

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir