Doktorunuza Sorun

CERRAHİ İŞLEMLER SONRASI ÖNERİLER

Ağız içinde yapılan her çeşit cerrahi prosedürden sonra özenli yapılan bakım, o bölgenin hızlı ve doğru bir biçimde iyileşmesine olanak sağlayacaktır. Cerrahi işlemler sonrası öneriler şu şekildedir;

Cerrahi İşlemler Sonrası Öneriler Nelerdir?

2 saat boyunca hiç bir şey yiyip içmemek gerekmektedir.
İlk 48 saat boyunca çok soğuk ve sıcak yiyecek ve içeceklerden uzakdurulmalı. Ilık ve cerrahi bölgede birikebilecek tanecikli yiyeceklerin aksine çok daha basit öğütülebilen yumuşak yiyecekler tercih edilmelidir.
Kola, soda gibi asit içeren, kahve çay gibi sıcak içecekler tüketilmemelidir.
Sigara ve alkolden kesinlikle uzak durmak gerekmektedir.
Cerrahi prosedür bölgesinde kanama kontrolü için hekimin uyguladığı tampon 30 dakika sonra uzaklaştırılmalıdır. Fakat aşırı beklenmeyen bir kanama olması hâlinde yeni bir tampon uygulanmalıdır. Akıntı şekline kanamalar normal kabul edilmelidir.
Devamlı tükürmek cerrahi prosedür bölgesini görmek için ayna karşısında bölgeye müdahale etmek kanamayı arttırabileceğinden bu tür hareketlerden kaçınılmalıdır. Cerrahi işlemler sonrası öneriler sürecin sağlıklı ilerlemesi açısından dikkatle takip edilmelidir.

Cerrahi işlemler sonrası öneriler arasında dışarıdan buz tatbiki yapılması cerrahi prosedür bölgesinin hem şişmesine mani olur hem de ağrıyı büyük ölçüde azaltır. Buz kısa aralıklarla uygulanmalı cilde zarar verecek kadar uzun süreler tutulmamalıdır.

Prosedür bölgesinde dikiş varsa dikişlerin üstünde gıda artığı birikmemesine dikkat edilmelidir. Cerrahi bölgesinde temizlik her zaman en uygun biçimde yapılmalıdır. Özel ağız gargaraları uygulanıp dikiş bölgesi özel cerrahi fırçalarla temizlenmelidirler.

İmplant Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir