Doktorunuza Sorun

DİŞ ETİ ESTETİĞİ

DİŞ ETİ ESTETİĞİ

Hoş bir gülümseme ancak diş eti ve dişlerin tamamı bir harmoni oluşturduğunda diş estetiği olabilir. Diş etleri soluk pembe ve dişlerin üzerine doğru bıçak sırtı şeklinde uzanarak saf ve doğal bir görüntüye sahip olmalıdır. Bir insanın dişleri ne kadar sağlıklı olursa olsun etrafındaki diş etleri sağlıksız ve düzensizse genel olarak olumlu bir etki oluşmamaktadır. Bu nedenle diş etleri her çeşit protetik tedaviden önce kesinlikle değerlendirilmeli ve diş eti estetiği bakımından ele alınmalıdır.

Diş Eti Estetiği Nasıl Olur?

Kimi durumlarda sağlıklı olsa bile olması gerekenden çok daha fazla gözüken diş etleri, diş eti estetiği ile uzak bir görüntü meydana getirebilir. Böyle durumlarda ise diş etleri ve altındaki kemiğe de müdahale edilerek biçimlendirilir. Bu prosedürden yaklaşık 6-8 hafta sonra diş dokusu estetik prosedürü uygulanır. Bu beyaz ve pembe estetiğin birbirlerini karşılaması çok önemlidir. Bu nedenle diş estetiği ve diş eti estetiği bir bütün olarak ele alınmalıdır.

Diş Eti Estetiği ile Nasıl Bir Yol İzlenir?

Diş etlerine uygulanan bu işlemlerde başlıca birkaç yol izlenebilir. Rutin olarak yapılan prosedürde diş etleri belirli miktarda sıyrılır. Akabinde altındaki kemik düzensizlikleri ortadan kaldırılır. Daha sonra diş etleri uygun yeni pozisyonlarına dikilmektedir. Genel olarak bu uygulamanın bakımı basittir. İyileşme kısa bir zamanda meydana gelmektedir. Bu prosedürde iyileşmenin sağlıklı olmasını sağlamak maksadı ile genellikle dental lazer uygulanması da rutin bir işlem olarak hayatımıza girmiş durumdadır.

DİJİTAL DİŞ HEKİMLİĞİ
buton

Hoş bir gülümseme ancak dişeti ve dişlerin tamamı bir harmoni oluşturduğunda diş estetiği olabilir. Diş etleri soluk pembe ve dişlerin üzerine doğru bıçak sırtı şeklinde uzanarak saf ve doğal bir görüntüye sahip olmalıdır. Bir insanın dişleri ne kadar güzel olursa olsun etrafındaki dişetleri sağlıksız ve düzensizse katiyetle estetik bir kazanç meydana getirmez. Bu nedenle diş etleri her çeşit protetik tedaviden önce kesinlikle değerlendirilmeli ve gereken tedavi yapılmalı.

Kimi durumlarda sağlıklı olsa bile olması gerekenden çok daha fazla gözüken dişetleri diş estetiğiyle uzak bir görüntü meydana getirebilir. Böyle durumlarda ise dişetleri bazen altındaki kemiğe de müdahale edilerek biçimlendirilir. Bu prosedürden yaklaşık 6-8 hafta sonra diş dokusu estetik prosedürü uygulanır. Bu beyaz ve pembe estetiğin optimum düzeyde birbirlerini karşılamasını ve neticesinde de kusursuz estetiği meydana getirir.

Diş etlerine uygulanan bu işlemlerde başlıca birkaç yol izlenebilir. Rutin olarak yapılan prosedürde diş etleri azıcık sıyrılır. Akabinde altındaki kemik düzensizlikleri ortadan kaldırılır. Daha sonra diş etleri uygun yeni pozisyonlarına dikilmektedir. Genel olarak bu uygulama ağrısız ve bakımı basittir. İyileşme kısa bir zamanda meydana gelmektedir. Bu prosedürde iyileşmenin sağlıklı ve hızlı olmasını sağlamak maksadı ile genellikle dental lazer uygulanmasıysa rutin bir işlem olarak hayatımıza girmiş vaziyettedir.

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir