Doktorunuza Sorun

Tedaviye Uygun Diş Doktoru Nasıl Bulunur?

Tedaviye Uygun Diş Doktoru Nasıl Bulunur?

Vücudun bir çok noktasında olduğu gibi dişlerde de oluşan rahatsızlıklara karşı detaylı tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Bu tedavi yöntemleri belirli uzmanlık alanlarına göre farklılıklar gösterebilmektedir. Genellikle tercih edilen diş doktoru belli konularda uzmanlaşmış olabilmektedir. Bu konuda araştırma yapılırken diş doktoru olarak yapacağınız tercihin sizin rahatsızlığınız üzerine uygulamalar yapıyor olması veya bu konudaki eğitimi yararlı olabilmektedir.

 

Diş Doktoru Yrd. Doç. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu ile

0212 288 58 57

Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Estetik Diş Tedavisinde Diş Doktoru Seçimi

 

Dişin acilen tedavi edilmesi gereken durumlarda yaygın olarak bir tanıdıktan alınan tavsiyeyle uygun bir diş doktoru seçilebilmektedir. Bu gibi acil durumların dışında estetik diş gibi uygulamalar yapılmadan önce araştırma yapmak için zaman bulunmaktadır. Böyle durumlarda detaylı bir araştırmaya başlanır ve diş doktoru hakkında yapılan yorumlara da önem verilir. Bazı durumlarda internetten yapılacak araştırmalarla bazı durumlarda ise kulaktan kulağa dediğimiz bir tanıdıktan alınan bilgilerle diş doktoru seçimi yapılabilir. Fakat estetik diş tedavisinde diş doktoru iki özelliğe sahip olursa sonuçtaki başarı oranı da yükselmektedir. Bunlardan birisi diş doktorunun o güne kadarki başarılı işlemleridir. Bir diş doktoru ne kadar başarılı işlem yaparsa tecrübesi de o derece artmaktadır. Böylece daha karmaşık tedavileri de uygulayabilmektedir. İkinci konu ise diş hekimi olarak estetik diş ve gülüş tasarımı gibi konularda alınan eğitimdir. Özellikle estetik diş yapımı aşamalarında uygulanacak malzemeleri ve yöntemleri tanıyan, bu konuda detaylı eğitim almış olan diş doktorları teknolojinin sunduğu imkanlarla hizmet verebilmektedir. Eğitimle tecrübenin harmanlanması sonucunda diş doktoru hastasıyla diyalog kurarak tüm süreçleri ilgili ve hassas bir şekilde ilerletebilmektedir.

 

Diş Doktoru Yrd. Doç. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu Hakkında

Özcan Çakmakcıoğlu özellikle estetik diş ve gülüş tasarımı gibi konularda yaygın olarak bilinen diş hekimleri arasında yer almaktadır. Doktora konusu olarak 3 yıl boyunca Estetik materyallerin polimerizasyon kimyası ve bu polimerizasyon sırasında oluşan etkilerin dişin pulpa dokusu üzerindeki etkileri üzerine çalışmış olduğundan dişlerin hem fonksiyonu hem de görünüşüyle ilgili konularda tecrübe sahibidir. Bunun yanında Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak bilimsel çalışmalarına devam etmektedir. Estetik materyaller üzerinde yaptığı çalışmalara Nişantaşı’nda bulunan kliniğinde devam etmektedir.

Randevu ve Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
info@estetikdisdoktoru.com

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir