Doktorunuza Sorun

Yapıştırma Diş

Yapıştırma Diş

Yapıştırma diş denince akla gelen yöntem yaprak porselen oluyor. Yaprak porselen ya da diğer bilinen adıyla laminate veneer, ön dişlerdeki yaygın kullanımı nedeniyle biliniyor. Estetik bir uygulama olan yapıştırma diş, ön dişlerde yaşanılan görüntü bozukluklarını belirli bir sürede sonlandırmayı amaçlıyor. Diş hekimleri, hastalarının ön dişlerindeki ayrıklığı, çarpıklığı, boyut farkını, renk değişimlerini yapıştırma diş ile tedavi ediyor ve hastaya gülüş tasarımı uyguluyor. Yapıştırma diş tedavisi, önce muayene sonra ise uygulama şeklinde gerçekleşiyor. Yaprak porselen kişiye özel şekilde yapılabilmesi için ölçü ve renk incelemeleri yapılıyor, diğer seansta ise dişlere yapıştırılıyor. Yapıştırma işleminde genellikle dişlerin ön yüzeyinde çok ince bir tabaka alınıyor ve doğal malzeme ile yaprak porselenler yapıştırılıyor. Bazı durumlarda diş yüzeyine işlem yapılmadan doğrudan yapıştırma yapılıyor. Sanılanın aksine diş yapıştırma süresi çoğu zaman hastanın beklediğinden daha kısa sürmektedir. Hasta, dişin durumuna bağlı olmakla birlikte ortalama olarak iki-üç seansta istediği görüntüyü elde edebiliyor. Yapıştırma diş, hem ön dişlerde hem arka dişlerde istenilen sonucu veriyor.

Yapıştırma Diş Tedavisine İhtiyaç Duyulan Haller

Diş yapıştırma tedavisinin gerektiği durumlar şöyledir;

-Çürük diş tedavisinde çürüklerin içini doldurmada kullanılabiliyor.

-Kırık, kopuk dişleri eski görüntüsüne kavuştururken yapıştırma diş tercih ediliyor.

-Renk değişimi olan, sağlıksız görüntü veren dişlerde devreye giriyor.

-Dişlerin ayrık olması halinde yine yapıştırma diş çözüm getiriyor.

-Dişlerin şekil bozuklukları ve daha uzun diş isteğinde diş hekimleri diş yapıştırma tedavisi uyguluyor.

-Çatlak diş yapılarını güçlendirmek, görüntüyü daha nitelikli hale getirmek için diş yapıştırma bir tedavi yöntemidir.

Diş Yapıştırma Tedavisinin Sundukları

Diş yapıştırma tedavisi diş hekimliğinin yaygın olarak başvurduğu tedavilerinden biridir. Hemen herkese uyan, görüntüyü şekillendirmede yön veren bir yöntem olduğundan çok sık tercih ediliyor. Estetik anlamda diş bozukluğu yaşayanlar diş yapıştırma yöntemi ile sonuca ulaşabiliyor. Tedavi esnasında muayenede bile diş yapıştırma malzemesi hazırlanabiliyor. Diş yapıştırma ücretleri, seans süresi ve alınan sonuçlar hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı Dişler İçin Bakım ve Temizlik Önerileri

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir