Doktorunuza Sorun

Sağlıklı Dişler İçin Bakım ve Temizlik Önerileri

Sağlıklı Dişler İçin Bakım ve Temizlik Önerileri

Ağız ve diş bakımı kişisel temizlik ve bakım rutinlerinden biridir. Her birey için özel bir bakımdır. Diş hekimine sadece diş ağrısı olduğunda gitmek gibi bir yanlışın yaygın olduğu ülkemizde bilinçli bireyler ağız sağlığına özen gösteriyor, dişlerini korumaya yönelik adımlar atıyor. Öncelikle senede iki kere hiç sorun olmasa bile diş hekimine gidip kontrolden geçmek gerekiyor. Dişleri günde en az iki kere fırçalamak ihmal edilmemelidir. Uyumadan önce fırçalanmayan dişler, çürüklere sebep oluyor. Dişleri temiz tutmak ve yapısını güçlendirmek için kahve – çay – sigara tüketimini de azaltmak önemlidir. Dişlerdeki renk değişimlerinin en büyük sebebi tüketilen zararlı içecek ve maddelerdir. Dişlerinizi daha temiz ve bakımlı hale getirmek için yapacağınız şeyler çok basit. İşte öneriler;

Sağlıklı Dişler Hakkındaki Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Sağlıklı Dişler için Bunlara Dikkat

Sakız ve Şeker Tüketimi

Diş yüzeyine yapışıp kalan ve dişe zarar veren her türlü şeker ve sakızdan uzak durmak başlı başına bir diş bakımıdır. Yüzeyde kalan şeker artıkları dişin çürümesini hızlandırıyor.

Gargara

Hazır gargaralar veya evde doğal gargara tarifleri ile diş fırçaladıktan sonra gargara yapmanız ağızdaki tüm bakterilerin ölmesini sağlar, derinlemesine bir temizlik yapmanıza yardımcı olur.

Diş İpi

Diş ipi kullanımı ülkemizde ne yazık ki çok az. Ancak diş ipi dişleri derinlemesine temizliyor, diş taşı oluşumunu ve çürümeyi önlüyor. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş ipi ile temizleyebilirsiniz. Diş ipi başta zahmetli gelebilir ancak birkaç denemeden sonra sunduğu müthiş temizliği gördüğünüzde alışkanlık haline dönüşecektir.

Sağlıklı Dişler Hakkındaki Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

İdeal Macun

Televizyonlarda bütün diş macunlarının reklamları dönüyor ve her biri için uzman önerisi yazıyor. Herkesin diş bakımı farklı olduğundan aynı etkilere sahip macunlar fayda sağlamayabilir. Dişinize uygun diş macununu bulmak için farklı markaları deneyebilirsiniz. Temizliği sadece hissiyat olarak değil gerçekten sağlayan macunlara yönelin.

Faydalı Besinler

Ağız bakımı için sadece kozmetik – kimyasal ürünlere mecbur değilsiniz. Meyve ve sebzelerle de dişlerinizi içten besleyebilir, sağlığını koruyabilirsiniz. Çilek, elma, armut, havuz, kereviz, karnabahar gibi yiyecekler içerdiği doğal lifler sayesinde diş temizliğine katkıda bulunur.

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir