Doktorunuza Sorun

3 Adımda İmplant Diş Yapımı

3 Adımda İmplant Diş Yapımı

Eksik diş problemlerinde öne çıkan ilk tedavi artık implant. İmplant tedavisi bilindiği üzere bir ya da birden fazla diş eksikliğinin olması halinde komşu dişlere zarar verilmeden gerçekleştirilen yenilikçi ve uzun süreli bir tedavi yöntemidir. İmplant diş yapımı, hastalara hem beslenme açısından işlevsellik kazandırıyor hem de estetik bir görünüm sunuyor. İmplant diş yapımı ile birlikte hastalar eskiye oranla daha iyi bir ağız sağlığı kalitesine geçiş yapıyor. İmplantın uzun yıllar dayanabilmesi ise hastaların avantajı oluyor. İmplant diş tedavisi fiyatları diğer yöntemlerle kıyaslandığında hastalara biraz yüksek gelmesine karşın performans açısından hastaların ilk tercihi olmayı başarıyor. İmplant dişin yapımı üç adım sürüyor. İşte bu adımlar:

İmplant Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz


Muayene ve Hazırlık
Tedavi öncesinde hastanın tüm dişleri kontrolden geçirilir. İmplant yapımına engel bir durum varsa tedavi edilir. Bazı hastalarda implant öncesinde diş eti, damak ya da çeneyle ilgili sorunlar olabiliyor. Çene gelişimini tamamlamamış kişilerin implant yaptırmak istemesi bu problemlerden biridir. Uzman diş hekimi ilk muayenesini yaptıktan sonra implantın ikinci aşaması için gerekli hazırlıkları yapar.


İmplantın Çeneye Yerleştirilmesi
İmplant çivisi ya da vidası çene kemiğine cerrahi müdahaleyle yerleştirilir. Hastaya lokal anestezi uygulanır, çenede vidanın yerleşimi için yer açılır. Vida yerleştirildikten sonra eriyen dikişler atılarak işlem tamamlanır. İmplant diş yapımı bu aşamadan sonra kaynaşma süresi için beklemeye alınır. Çeneye yerleştirilen vidanın çene kemiğiyle kaynaşması için birkaç ay beklenir. Bu süreçte hastanın estetik kaygılar yaşamaması, beslenmesini aksatmaması için geçici protezler yapılır. Hastaların kaynaşma döneminde dikkat etmesi gereken unsurlar diş hekimi tarafından aktarılır.

 

İmplant Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz


İmplant Üstü Protezin Takılması
İmplant diş yapımı son aşamaya geldiğinde tedavi anlam kazanır. İmplant üst protez yerleştirilmeden önce hastanın diş ölçüsü alınır, kullanılacak olan protez materyali ve rengi seçilir. Protez dişin provası da yapıldıktan sonra kalıcı şekilde implant üstüne yerleştirilir. Hasta ilk zamanlar yeni dişini garipseyebilir ama birkaç günden sonra sağlıklı yapısına uyum sağlar. İmplant diş yapımı genellikle 3 adımda tamamlanabilen bir tedavidir.

 

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir