Doktorunuza Sorun

Dişe Vida Takılması İşlemi

Dişe Vida Takılması İşlemi

Halk arasında yaygın bir şekilde dişe vida takılması şeklinde bilinen tedavi aslında İmplant tedavisinin önemli bir bölümünü oluşturur. İmplant tedavisi; eksik diş problemi yaşayan kişilere sunulan dayanıklılık sağlayan bir tedavi yöntemidir. Köprü, protez gibi eksik diş tedavilerine alternatif olarak implant işleminde dişe vida takılması uygulanmaktadır. Vidalama işlemi öncesinde hastanın genel bir muayenesi yapılır. Akabinde ise vidayı yerleştirme işlemi uygulanır. Vida yerleştirildikten sonra bölgeye dikişler atılır. Tüm işlemler boyunca hastaya lokal anestezi uygulandığından acı veya ağrı duyulması engellenmiş olur. Dişe vida takılması kulağa çekinilen bir işlem gibi gelse de aslında anestezi sayesinde hasta bu tedaviyi yaptırabilmektedir. Yüzde şişkinlik olmaması için ise soğuk kompres yapılır. Hasta doktorun belirttiği ölçü ve şekilde yüzünün işlem yapılan bölümüne buz torbası tutarsa en şişme ve ağrı büyük oranda engellenmiş olur. Hastanın durumuna göre doktor ağrı kesici ilaç önerisinde bulunabilir.

Sorularınız ve Randevu için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Dişe Vida Takılması Sonrasında Neler Olur?

Ağız içinde dikişler olduğu için ilk birkaç gün yemek yerken çok dikkat edilir sadece sıvı şeyler tüketilir. Hatta soğuk – sıcak içecekler daha özenle tüketilsin istenilir, pipet kullanımı önerilir. Doktorun talimatlarına harfiyen uyan hastalar kısa sürede dişe vida takılması işlemine uyum sağlamaktadır. İlk 10 günlük süreçte dikişler alınır. Dişe vida takılması tedavinin ilk adımını oluşturuyor. Diğer adım için en az 1 ay en fazla 3 ay beklemek gerekebiliyor. Vidanın çeneye, diş etlerine ve kemik yapısına uyum göstermesi için bu kadar beklenir. Süre geçtikten sonra ise diş yapıştırma aşamasına geçiş yapılır. İmplant üstü porselen diş aşamasında artık daha estetik müdahaleler ortaya çıkar. Dişin rengi ve materyali hastayla doktor iş birliğinde seçilir. Diş yapısına en uygun malzeme ve renk seçildikten sonra gerekli ölçüler alınarak diş hazır hale getirilir. Doktor, estetik gülüş tasarımı hassasiyeti göstererek implant tedavisini diğer dişlerle doğal duracak şekilde tamamlar. İmplant diş tedavisi sonrasında doktor, diş bakımı ve temizliği hakkında yeni talimatlar verir. İmplant yaptıranlar için özel, zahmetli bir bakım ve temizlik ritüeli bulunmadığından kişiler gündelik yaşamlarını aksatmadan yeni dişlerinin bakımını yapabilirler.

İmplant Yaptırmanın Faydaları

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir