Doktorunuza Sorun

İmplant Diş Yapıştırma Nasıl Yapılır?

İmplant Diş Yapıştırma Nasıl Yapılır?

İmplant diş yapıştırma kayıp dişlerin yerine yapılan tedavidir. Dişlere fonksiyon kazandırmak, kişiye gülüş tasarımı oluşturmak amacıyla yapılan tedavi, hastalara düzenli bir ağız ve diş sağlığı imkanı sunmaktadır. İmplant tedavisinde çeneye yerleştirilen vidalar, diş kökü görevi görüp, üzerine konulacak olan dişin dayanıklılığını arttırmaktadır. Kaplama ve protezlere oranla uzun ömürlü tedavi olan implant, uzman bir bakış açısıyla ele alındığında faydalı bir şekilde uygulanabilmektedir.

İmplant Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

İmplant Diş Yapıştırma Aşamaları

İmplant diş tedavisi ve implant diş yapıştırma ilk çıktığı zamanlarda hastalar için uzak durulan bir işlemdi. Üstelik çok yüksek bütçelerle yapılıyordu. Şimdilerde hastalar hem implantın dayanıklı bir tedavi olduğunu anlamaya başladı hem de tedavinin dayanıklı olması nedeniyle maliyet olarak daha karşılanabilir bir noktada yer aldı. İmplant diş yapıştırma şeklinde de bilinen bu tedavide, önce çeneye vidalar yerleştiriliyor, cerrahi işlem uygulanıyor. Vida ve çene arasındaki kaynaşma sağlandıktan sonra ise implant diş yapıştırma yani porselen diş uygulamasına geçiş yapılıyor. Uzman diş hekimi tarafından yapılan implantlar, hastaya karşı hassas bir yaklaşımla tamamlanıyor. Hasta implant diş yapıştırma işleminden sonra mevcut diş ağrısı veya ağız sağlığı probleminden uzaklaşmış oluyor.

İmplant tedavisinde çeneye yerleştirilen vidalar, malzeme olarak insan vücuduyla uyumludur. Bu yüzden uzun vadeli kullanım sağlıyor. Hastalar bir ya da birden fazla eksik dişi olduğunda implant diş yapıştırma işlemiyle birkaç seanslık işlem sonrasında kendi doğal dişlerine yakın olan yeni dişlere kavuşuyor. Özellikle damak protez kullanan kişiler için implant diş yapıştırma tedavisi kullanışlı olarak görülmektedir. Sürekli çıkan takma dişleri sağlamlaştırmak ya da kalıcı hale getirmek için tedavi uygulayan diş hekimleri, takma diş hastalarına özel implant tedavisi uyguluyor. İmplant tedavisiyle yapay bir malzemeden yüzde yüz dayanıklı ve ömürlük doğal diş işlevi elde ediliyor. Modern çağın gelişmiş diş teknolojilerinden biri kabul edilen implant, çene gelişimi oturmuş herkese uygulanabiliyor. Özellikle genç yaşlardan itibaren diş kaybı yaşayanlar, özgüvenlerini yitirmeden yepyeni bir tedavi ile doğal dişlere kavuşuyor.

İmplant diş fiyatları yapılacak dişin sayısına göre belirleniyor. Bu nedenle net bir rakam vermek doğru bir sonuç yansıtmamaktadır. Vida yerleştirdikten sonra üzerine konulacak dişin materyalini seçerken hasta ve doktor birlikte karar vereceğinden fiyatlar değişkenlik gösterir. Bilgi ve randevu almak için merkezimizi arayabilirsiniz.  

Dişe Vida Takılması İşlemi

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir