Doktorunuza Sorun

İmplant Zor Bir İşlem mi?

İmplant Zor Bir İşlem mi?

Eksik dişi olan kişiler diş merkezine gittiğinde, diş hekiminin önerileri; köprü, protez ve implant şeklinde olabilmektedir. Bu üç tedavi arasında yaygın olarak tercih edilen ve uzun süre kullanım imkanı bulunan implant tedavisidir. İmplant tedavisi, bir veya birden fazla kayıp diş probleminde son yılların yaygın olarak tercih edilen diş tedavisini yansıtıyor. Aynı zamanda "implant zor bir işlem mi?" sorusunu da akıllara getirmektedir. Uzmanlar da hastalar da kalıcı çözümler için implanta yöneliyor.

İmplant Zor Bir İşlem Mi?

Ülkemizde başlangıçta implant tedavisi çok yaygın olarak uygulanmasa da hastaların aklındaki “implant zor bir işlem mi?” sorusunun yavaş yavaş giderilmesiyle bu tedavi yaygınlaşmıştır. İmplant yaptırmaya karar verenler çoğu zaman şu soruyu akıllarına getirir: İmplant zor bir işlem mi? Buna hem evet hem de hayır şeklinde cevap vermek mümkündür. Evet, başlangıçta implant kulağa zor geliyor çünkü kapsamlı bir tedaviyi ifade ediyor. Doktor, çeneye implantın ilk ayağını yani vidalarını yerleştiriyor, dikiş atıyor. Bu müdahalede lokal anestezi uygulanıyor, hasta bu şekilde tedaviye alınıyor. Ancak sonrasında bazı durumlarda yüzde şişme ve ağrı olabiliyor. Böyle bir durumda, buz kompresi yaparak şişkinlik önleniyor, güçlü ağrı kesicilerle ise ağrı dindiriliyor. İmplant zor bir işlem mi diye merak edenlere işlem sonrası gösterilen hassasiyet ve özen düşünülürse bunun kabul edilebilir sınırlar içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Hastanın bilinçli olması, talimatlara uyması işlemi kolaylaştırıyor. Buz kompresini ihmal etmek hem fena halde şiş bir yüz oluşturur hem de ağrıyı artırır.

İmplant Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

İmplant Süreçleri

İmplant tedavisi diş ağrılarına önemli bir çözüm sunduğundan küçük sıkıntılar  sonrasında sağlam dişlere kavuşulması çoğu kişi tarafından tercih edilen bir durumdur. İmplant tedavisinin sonrasında dikişler yaklaşık 10 gün sonra alınabilmektedir. Bu süreçte yeme – içmeye dikkat edildiği sürece sorun çıkmıyor. İmplant tedavisinde son adım porselen diş takmaktır. Aslında tüm tedavi birkaç seansta bitebiliyor. Sadece vida takıldıktan sonra bir ay veya daha fazla sürede vidanın çeneye kaynaması için bekleme süresi olmaktadır. İmplant zor bir işlem mi sorusu her bireye göre değişir ancak doktorların ve tedavisini tüm kurallara uyarak tamamlamış kişilerin görüşlerine göre implant zor bir tedavi değildir. İmplant aynı zamanda görünüş açısından da yaygın olarak tercih edilmektedir. Görsel anlamda bozukluk yaşayan kişiler implantla gülüş tasarımı yönünde adımlar atabilmektedir.

İmplant Diş Yapıştırma Nasıl Yapılır?

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir