Doktorunuza Sorun

Çene İmplant Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Çene İmplant Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Çene implant ülkemizde ve dünyada eksik diş tedavisi kapsamında ilk andan itibaren yoğun olarak kabul gördü ve benimsendi. Eksik dişlerin verdiği fizyolojik ve psikolojik sıkıntılar ile yaşam kalitesindeki etkisi çene implantının yayılmasında etken rol oynuyor. Hastalar çene implant tedavisiyle bu sorunları ortadan kaldırabiliyor. Günümüzde dişler çok erken yaşlardan itibaren çeşitli sebeplerle kayba uğrayabiliyor. Diş hekimleri bu kayıpların telafisinde güçlü ve kalıcı çözümler üretmek amacıyla implant öneriyor. Çene implant tedavisi, mevcut tedaviler arasında en uzun ömürlü tedavi sayılıyor. Diş sağlığında önemli bir adım kabul edilen implantlarla ilgili hala birçok konu merak ediliyor. Bu merak edilen sorulardan birkaçını sizler için yanıtladık.

Randevu Almak için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

 

Çene Kemiği Eriyen Biri İmplant Yaptırabilir Mi?

Çene kemiğinde erimenin meydana gelmesinin ana nedeni kayıp diş sonrası bölgenin uzun süre boş kalmasıdır. Çene implant tedavilerinin önündeki en büyük engellerden olan kemik erimesi, tümör ya da kiste bağlı da gelişebiliyor. İmplant öncesinde yapılan detaylı muayene, panoramik diş röntgeni erimenin boyutunu gözler önüne seriyor. Diş hekimleri, eriyen çene kemiğini güçlendirmek için birtakım tedaviler uygulayabiliyor. Elbette erimenin derecesi önem taşıyor. Doktorun belirleyeceği seviyeye göre uygunluk olduğu sürece çene implant tedavisi uygulanabiliyor. Bu konuda kesin konuşmak için hastanın mutlaka muayene olması gerekiyor.

İnce Kemiklere Sahip Kişiler İmplant Yaptırabilir Mi?

Çene implant tedavilerinde kemik yapısı büyük önem taşıyor. İnce, erimiş ya da deformasyona uğramış kemik kişiye istenilen gülüş estetiğini kazandırmada zorluk yaşatıyor. İmplant öncesinde kemik hatta genel anlamda çene incelemesi yapılır. Sonuca göre çenenin desteklenmesi amacıyla kemik grefti yapılır ve bölgenin kemikleşmesi için zaman tanınır. Bu işlem kemik yoğunluğunu artırır ve implant tedavisini destekler. İmplantın sağlıklı şekilde yerleştirilmesinde kemik yoğunluğu kadar diş eti sağlığının da etkisi vardır. Kemik ve diş etlerinde her şey yolundaysa implant başarıyla gerçekleştirilir. İnce kemikli hastalara kemik grefti desteği verilir.

Randevu Almak için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

 

Çene İmplant Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

İmplant tedavisi çene gelişimini sağlıkla tamamlayan, eksik dişi bulunan ve uzun vadeli çözümler isteyen her hasta tarafından tercih edilebilir. Tıbbi açıdan hastanın çene implant tedavisine uygunluğu diş hekimi tarafından gerçekleştirilen muayene sonucunda ortaya çıkar. İstisnai bir durum yoksa eğer gelişimini tamamlamış her hasta implant yaptırabilir. Çene implantı hakkında net bilgiler edinmek ve bu tedaviden nasıl yararlanacağınızı öğrenmek için diş merkezimizle iletişime geçebilir, muayene için randevu alabilirsiniz.

İmplant Diş Fiyatları 2020

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir