Doktorunuza Sorun

Dental Estetik Hakkında Merak Edilenler

Dental Estetik Hakkında Merak Edilenler

Çay, kahve, sigara gibi alışkanlıklar nedeniyle sararan, zedelenen dişler negatif bir görüntüye neden olabilir. Dental estetik bu durumlarda önemlidir. Aralık dişler yüzünden dudakların da görüntüsü bozulabilir. Çekilmiş diş etleri ve eksilmiş dişlerle insan kendisini olduğundan daha yaşlı hissedebilir. Bütün bunlar gülüşümüzü saklar, ağzımızı açmak, insanlarla konuşmak istemeyiz. Dental estetik böyle durumlarda ihtiyaçlara cevap vermektedir. Peki bu tedavinin detayları nedir?

 

Dental estetik bir dizi uygulamaya verilen genel bir isimdir. Bu uygulamalardaki amaç, dişlerin ve diş etlerinin görünümünü düzeltmek, dudak yapısıyla uyum içerisinde olmasını sağlamaktır.

 

Estetik Diş Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Bu Tedavi Nasıl Planlanır ve Uygulanır?

 

Dişlerin boyu, yapısı, ağız içerisindeki görünümü belirlenip, hastanın istekleri doğrultusunda, neler yapılabileceği düşünülür, gerekli ölçüler alınır. Bilgisayar destekli uygulamalarla provalar yapılır. Mumla hazırlanmış dişler tek tek oturtularak ağızda test edilir. Sonra uygulama safhasına geçilir.

 

Dental estetik tedavisi çerçevesinde, diş beyazlatma, recontouring, kompozit lamine, porselen laminate veneer, ortodontik tedavi işlemleri yapılabilmektedir. Diş beyazlatma işlemi sararmış dişler için kullanılır. Reconturing işlemiyle dişlerdeki eşitsizlikler giderilir. Kompozit adı verilen malzeme, kırıkların doldurulmasında kullanılır. Yine bu malzemeyle hazırlanan dolgularla çürük ve çatlakların tedavisi de yapılabilmektedir. Dişlerin arasındaki geniş boşlukların kapatılmasında porselen lamineler kullanılabilmektedir.

 

Neden Dental Estetik?

 

Son çeyrek yüzyıl  içerisinde gelişen teknolojiyle bütün bu alanlarda çözümler üretilebilmektedir. Bu gelişmelerin bize en büyük yararı tıbbi yapıştırıcılar sayesinde işlemlerin dişe zarar vermeden gerçekleştirilebilmesi olmuştur.

 

Beyaz estetik dışında, diş etleri ve çevre dokuları kapsayan pembe estetik uygulamaları da diyot ya da kombine lazer uygulamaları ile gerçekleştirilebilmektedir. Böylece, diş ya da diş eti sorunları yüzünden problem yaşayan  kişilerin sorunları giderilmiş olmaktadır.

 

Dental estetik uygulamalarında iyi bir diş hekimiyle yola çıkmak çok önemldir. Bu tarz bir uygulama sürekli yaptırılmayacağından seçim ve karar verme aşamasında diş hekiminin o alandaki uzmanlığı değerlendirilmelidir.

 

Şimdi Randevu ve

Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

Ön Diş Kaplama Nedir?
İlgili Anahtar Kelimeler: dental estetik

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir