Doktorunuza Sorun

Estetik Gülüş Tasarımı için 3 Önemli Adım

Estetik Gülüş Tasarımı için 3 Önemli Adım

Estetik gülüş tasarımı diş hekimi tarafından kişi üzerinden yapılacak analizler ve muayene sonucunda gerekli görülen durumlarda uygulanabilmektedir. Bu uygulama son yıllarda öne çıkan diş hekimliği uygulamaları arasında yer almaktadır. 

 

Şimdi Randevu ve

Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

 

Estetik Gülüş Tasarımı Ne Zaman Yapılabilir?

Kişinin isteğine bağlı olarak öncelikle detaylı muayene yapılır. Bu muayene sonucunda diş hekimi gerekli incelemeleri yapar ve kişiye nasıl bir tedavi uygulanabileceği hakkında bilgi verir. Diş hekimi bu esnada kişinin, böyle bir tedaviye ihtiyacının olup olmadığı ve nasıl bir tedavi uygulanabileceği gibi soruların da üzerinde durur. Tüm bunların sonucunda eğer süreç olumluysa tedavi planlanması aşamasına geçilir. Tedavi planlanması aşamasında diş hekimi yapılabilecek uygulamaların bir şemasını kişiye sunabilir. Gülüş tasarımı için dişlerin gelişiminin tamamlanmış olması gerekmektedir. Bununla birlikte uygun zaman seçmi yapılırken diş ve diş etlerinde herhangi bir iltihap olmamasına da dikkat edilmelidir. 

 

Uygulama Aşaması Nasıl Oluyor?

Estetik gülüş tasarımı için tedavi planlaması oluşturulduktan sonra öncelikli olarak hedeflenen sonuçlar hakkında kişiye bilgi verilir. Kapsamlı bir uygulama yapılacaksa dijital diş hekimliği sayesinde kişiye uygulama sonucunda elde edilmek istenene en yakın analizler sunulabilir. Bu süreç boyunca diş hekimi yapmış olduğu planlamaya sadık kalarak hedeflenen sonuca en yakın neticeyi almak için çalışmalarına başlar. 

 

Şimdi Randevu ve

Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

 

Uygulama boyunca farklı tedavilerden destek alınarak bütünsel bir estetik gülüş tasarımı süreci gerçekleştirilir. Bu nedenle öncelikli olarak dişlerin genel sağlık durumu kontrol edilir. Diş ve diş etlerinde herhangi bir iltihap olmaması tedavi sürecinin başarısı için büyük önem taşımaktadır. Tedavi süreci boyunca porselen lamine kaplama ve diş beyazlatma gibi farklı tedavilerden de yararlanılır.

 

Tedavi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Gülüş tasarımı öncelikli olarak ön dişleri hedeflediğinden tedavi sonrasında bu dişlerin sağlık durumuna çok özen gösterilmelidir. Özellikle sert yiyecekler bu dişlerle çiğnenmemelidir. Sert kabuklu yiyecekler bu dişlere temas ettirilmemelidir. Bunun yanı sıra özellikle tırnak yeme ve kalem ısırma gibi alışkanlıklar yine buradaki başarılı tedavi süreçlerine zarar verebilecek negatif alışkanlıklardır. Bu konularda dikkatli davranılması gerekir.

 

Porselen lamine kaplamalar sert cisimlere ve renk değişimine karşı dirençlidir. Fakat ne kadar dirençli olursa olsun kişinin tedavi sonrasında sert cisimlerden ve renk değişiminden olabildiğince dişlerini koruması gerekmektedir. Bu nedenle sert cisimlerin ısırılmamasına ek olarak renk değişimi konusunda da kişilerin bilinçli bir şekilde yiyecek ve içecekleri tüketerek ağız ve diş sağlığına dikkat etmesi önemlidir. Bu nedenle leke bırakan ve dişlerin rengini değiştiren içecekleri aşırı derecede tüketmemek de önem taşımaktadır. 

 

Şimdi Randevu ve

Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

 

Detaylı sorularınız için hemen bizden randevu alarak Dr. Özcan Çakmakcıoğlu ile tanışabilirsiniz. İlk muayene sonucunda Dr. Özcan Çakmakcıoğlu tüm sorularınızı cevaplayacaktır. Hemen arayarak bizden randevu alabilirsiniz.

 
Estetik Diş Hekimliği ve Tedavi Yöntemleri
İlgili Anahtar Kelimeler: estetik gülüş tasarımı

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir