Doktorunuza Sorun

Diş Kaplama Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Önemli Adım

Diş Kaplama Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Önemli Adım

Diş kaplama dişlerin görünümlerini iyileştirmek ve dişlerde ortaya çıkan problemleri giderebilmek için diş yüzeyine uygulanan ince tabakalardır. Bu tabakalar diş rengine çok yakındır. Aynı zamanda ince bir malzemeden yapıldıkları için ışık geçirgen özelliğe de sahiptir. Genellikle porselen ve reçine bazlı kompozit malzemelerden elde edilmektedir.

 

Kaplama bazı durumlarda ön dişlerdeki bozulmalar nedeniyle tercih edilir. Kırık diş veya ön dişlerde aşınma gibi problemlerde diş kaplama tercih edilebilir. Bununla birlikte zamanla dişlerde meydana gelen renk değişimlerinde de bu yönteme başvurulabilir.

 

Diş Kaplama Yaptırmak için İlk Adım Olarak Randevunuzu Oluşturun

 

Bu konuda bir ihtiyacınızın olup olmadığının belirlenmesi için öncelikle bizi arayarak randevunuzu oluşturmanız gerekmektedir. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu yapacağı ön muayene sonucunda size nasıl bir işlem yapılacağı ile ilgili detaylı olarak bilgi verecektir. Yurt dışında veya uzak bir şehirde yaşayanlar da yine bizi arayarak tedavi hakkında detaylı bilgi alabilirler.

 

Bu ilk muayene kaplamaların uzun ömürlü olması ve doğru bir şekilde uygulanabilmesi için çok önemlidir. Genel diş sağlığınız ve kaplamanın başarısını etkileyebilecek tüm incelemeler yapılır.

 

Kaplamalar Dişe Nasıl Uygulanır?

İlk muayene tamamlandıktan sonra dişleriniz kaplama tedavisi için uygunsa Dr. Özcan Çakmakcıoğlu tarafından kaplamalar için ölçü alınır. Ölçü süreci son derece hassas ve dikkatlice yürütülmesi gereken bir süreçtir. Bunun sonucunda diş renginize en uyumlu renk belirlenerek kaplamalarınızın üretimi için başlangıç yapılır. Kaplamalarınız üretildikten sonra diş yüzeyine çok hafif şekilde pürüzlü bir doku oluşturularak kaplamalar dişe yerleştirilir. Bu yerleştirme işleminde diş çimentosu olarak adlandırılan bir madde kullanılır.

 

Diş Kaplama Fiyatları ve Kaplama Sonrası Bakım

Kaplama tedavisi ön muayene sonucunda şekilleneceğinden buradan net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu nedenle net fiyat bilgisi için mutlaka ön muayene gerekmektedir. Genel bir bilgi edinmek amacıyla bizi arayabilirsiniz.

 

Kaplama yapıldıktan sonra normal diş bakımı aynı şekilde aksatılmadan yapılmalıdır. Bazı konulara önem vererek kaplamanın zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Bu püf noktalarıyla kaplamanın ömürünü de olabildiğinde uzatmış olursunuz.

  • Kalem, tırnak, buz, kabuk gibi sert nesneleri dişlerinizden uzak tutun.
  • Paket veya ambalajları açmak için, bant veya ip koparmak için dişlerinizi kullanmayın.
  • Belirli sertliğin üstündeki yiyecekleri ön dişlerinizle çiğnememeye çalışın. Örneğin sert bir çikolatayı ön dişlerinizle koparmak yerine bunu kesip daha sonrasında yiyebilirsiniz.
  • Dişlerinizi olabildiğince darbelerden koruyun. Çok sert çiğnemekten kaçının. Eğer yüzünüze darbe alabileceğiniz bir sporla ilgileniyorsanız mutlaka diş koruyucu kullanın.
  • Geceleri diş gıcırdatma veya diş sıkma gibi alışkanlıklarınız varsa bu konuyu mutlaka diş hekiminizle paylaşın. Size önereceği talimatları yerine getirin.

 

Randevu ve sorularınız için bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir