Doktorunuza Sorun

Ön Diş Kaplama Nedir?

Ön Diş Kaplama Nedir?

Zamanla veya çeşitli temaslar sonucunda ön diş aşınması yaşanabilmektedir. Bu ön diş aşınması diş kırığı veya çatlaması şeklinde görülebilir. Kozmetik açıdan çoğu insanın memnun olmadığı bir durum ortaya çıktığından bu konuya diş hekimleri tarafından da önem verilmektedir. Ön diş kaplama böyle sorunların ortadan kaldırılması için kullanılabilmektedir. Estetik diş hekimliği tarafından ele alınan bir uygulama olduğundan dikkat edilerek yaptırılması gerekmektedir. Öncelikle ön diş kaplama ihtiyacının hangi durumlarda ortaya çıkabileceğine kısaca göz atalım.

 

Ön Diş Kaplama Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

 

Ön Diş Kaplama Neden Yapılır?

Ön diş kaplama yapılması için sadece bir neden yoktur. Birbirinden farklı nedenlerle ve gerekçelerle yapılabilmektedir. Örneğin ön dişlerinde çürüme gözlemlenen bir hasta eğer estetik dolgu çözümleriyle bu sorunu halledemiyorsa, ön diş kaplama yöntemine başvurabilir.

 

Ön dişlerde yaşanabilecek aşınmalar da kaplama için geçerli sebepler olabilir. Dişleri sıkma veya ön dişlere bir cisimle zarar verme gibi durumlarda kaplama yapılması gerekebilmektedir. Kaplama işlemi zorluk gerektiren bir işlem olmamakla birlikte sadece gerekli durumlarda yapılmalıdır. Bu nedenle diş hekimine yaşanılan sorunlar teker teker anlatılmalıdır.

 

Estetik görünümden memnun olunmayan durumlarda kombine işlemlerle birlikte kaplama yapılması da gündeme alınabilir. Ön dişler insanlar gülümsediğinde ilk görülen yerler olduğu için çoğu kişi bu dişlerin görünümüne daha fazla önem vermektedir. Ön diş kaplama seçeneği estetik uygulamalar için de bu sebeplerle uygulanmaktadır.

 

Nasıl Yapılır?

 

Öncelikle estetik diş hekimliği konusunda tecrübeli bir diş hekimiyle yola çıkarsanız kendisinin bu konularda size detaylı bilgiler verdiğini ve uygulanabilir işlemler hakkında seçenekler sunduğunu görebilirsiniz. Kaplama işlemi için dişleriniz diş hekimi tarafından detaylı olarak analiz edilir ve kaplama yerleri hazırlanır. Bu aşamada kaplama yapabilmek için dişe müdahale edilir. İşlemin bitirilmesinin ardından doktorunuz tüm kontrolleri yaptıktan sonra süreci tamamlar.

 

 

Şimdi Randevu ve

Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

 

 

Pembe Estetik

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir