Doktorunuza Sorun

Laminate Veneer

Laminate Veneer

Laminate veneer, yaprak porselen tedavisi anlamına geliyor. Ön ve arka dişlerde uygulanabilen laminate veneer, aslında estetik bir tedavidir. Bu yöntem sayesinde kişiler, daha sağlıklı ve beyaz dişlere sahip oluyor. Özellikle de ön dişlerinde problem yaşayan kişiler çözümü bu yöntemde bulabiliyor. Diş hekimleri, kişiye özel laminate veneer tedavisi uyguluyor. Laminalar, ince ve ışık geçirgenliği olan malzemeler olduğundan diş ve diş etine uyum sağlıyor, doğal görünüm veriyor. Laminate veneer, diş teknolojileri sayesinde önemli sonuçlar veriyor. Yapıştırma işleminde dayanıklılığı yüksek materyaller kullanılıyor. Doğal dişe zarar vermeyen yapıştırıcılar kullanılması, tedavinin dayanıklılığını da artırıyor.  

Laminate Veneer Nasıl Uygulanır?

Laminate veneer tedavisi yapılmadan önce uzman diş hekimi, kapsamlı bir muayene yaparak diş yapısını inceler. Muayenede hangi dişlere uygulama yapılacağı saptanır, hastaya bilgi verilir. Hastanın istekleri, diş hekiminin görüşleri neticesinde plakalar belirlenir. Diş plakaları kişiye özel hazırlandıktan sonra, yapıştırma işleminden önce dişin yüzeyi minimum seviyede inceltilir ve plakalar yapıştırılır. Bu aşamada her hasta yapıştırılan porselenlerin düşmesinden, zarar göreceğinden endişe eder. Ancak hekimler, güçlü ve doğal bir yapıştırıcı kullanarak porselenlerin düşmesine karşı önlem alır. Tedavi kısa sürede sonuca ulaşır. Tedavi sonrasında ağız ve diş bakımı ekstra önem kazanır. Çok uzun yıllar yapılan uygulamadan yararlanabilmek için diş bakımı düzenli yapılmalıdır. Laminate veneer, lekelenmelere karşı duyarlılık gösterdiğinden sararma ve renk değişimi minimum düzeydedir ancak yine de temizliği ihmal edilmemelidir.    

Laminate Veneer Tedavisinden Kimler Yararlanabilir?

Laminate veneer uygulamasından yararlanan kişilerin profiline bakıldığında genel şikâyet renk değişimleri oluyor. Diş renginde sararma, kararma olanlar kalıcı ve etkili bir çözüm için estetik diş hekimliğine başvuruyor ve laminate veneer yöntemini seçiyor. Renk değişimi haricinde ön dişlerde yaşanılan ayrıklık, çarpıklık ve boyut farkı gibi sorunlar yaşayanlar da laminate veneer tedavisinden yararlanabiliyor.

Tedavi Süresi ve Ücretleri

Laminate veneer tedavi süresi sanıldığının aksine uzun değil. İki ya da üç seansta işlem gerçekleştiriliyor. İlk muayene ve ölçü, diş yüzeyinde aşınma ve yapıştırma işlemleri tüm tedaviyi ifade ediyor. Laminate veneer ücretleri ise kişiye özel belirleniyor. Kaç dişin veya hangi dişlerin yapılacağı belli olmadığından muayene sonrasında fiyat verilebiliyor. Daha detaylı bilgi ve randevu için bizi arayabilirsiniz.

Estetik Diş Tedavisi Detayları

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir