Doktorunuza Sorun

Yaprak Diş ile İlgili Her Şey

Yaprak Diş ile İlgili Her Şey

Yaprak diş diğer bilinen ismiyle yaprak porselen dişlerin hafif biçimde aşındırılarak üzerine yaprak porselenin yapıştırılması işlemidir. Estetik kaygılar nedeniyle gerçekleştirilen yaprak porselen tedavisi, hafif çapraşık ya da ayrık diş tedavilerinde de tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama estetik diş hekimliği uygulamalarından biri olarak, kişiye özel bir tedavidir. Dişlerdeki birçok kusuru kapatan, daha iyi ve doğal bir gülüş kazandıran yöntem, günümüzde çok popüler bir tedavi kabul ediliyor. Yaprak dişle ilgili diğer merak edilenler ise genel olarak şu şekilde:

Yaprak Diş Tercih Edilme Sebebi

  • Bu uygulama ışık geçirgenliği yüksek olan ve doğal diş görünümünü sunabilen porselenden yapılır.  Olabildiğince doğal bir görünüm sunar.
  • Dişlerde çok ince bir aşınma yapılır. Dişler küçültülmez, kesilmez. Komşu dişler zarar görmez.
  • Porselen yaprak diş uygulamasında porselen kaliteli ve dayanıklı bir materyal olduğundan uygulama sonrasında çay, kahve, sigara lekesi, renk değişimine daha dirençlidir.
  • Tedavi sonrasında bu malzeme diş taşı oluşumuna karşı daha dirençlidir.
  • Diğer dişlerle uygun olan beyazlık seviyesi hedeflenir. Dişlere tek tek uygulandığından spesifik olarak sorunlu dişlere ya da komple tüm dişlere uygulanabilir.

Randevu Almak için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Kimler Yaptırabilir?

Yaprak dişin yapılma amacı estetik kaygılar olsa da çoğu zaman ortodontik problemleri ortadan kaldırmak amacıyla da tercih ediliyor. Diş ayrıklığı, diş çapraşıklığı, küçük diş, çürük diş, kırık diş, sararmış ya da lekelenmiş diş gibi problemlere sahip herkes özel bir sorun yoksa eğer bu uygulamayı yaptırabilir.

Ortalama Kaç Seansta Tamamlanır?

Bu uygulama birkaç seansta tamamlanır. İlk seansta genel muayene, ölçü, renk seçimi gibi ikinci seansta ise prova ve dişlerin yapıştırılması gerçekleştirilir. 2 - 3 seansta tedavi tamamlanır.

Randevu Almak için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Yaprak Diş Bakımı Nasıl Olmalı?

Yaprak dişin bakımı sanıldığı gibi zor değil: Rutin ağız ve diş sağlığı temizliği, bakımı gerçekleştirilmelidir. Diş ipi ve ağız gargarası hijyeni destekler. Diş sıkma ya da uykuda gıcırdatma problemi yaşayanların bu konuda önlem alması gerekirse diş plağı kullanması önerilir. Tırnak yeme, ceviz - fındık kırma gibi yaprak dişe zarar verecek eylemlerden uzak durulması gereklidir. Senede iki kez yapılacak diş kontrolü ile bu tedaviden uzun yıllar yararlanmak mümkündür.

Hollywood Gülüşü Hakkında Bilmeniz Gereken 3 Başlık

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir