Doktorunuza Sorun

Estetik Diş Uygulamaları

Estetik Diş Uygulamaları

Dişler, dış görüntüdeki en önemli detaylardan birini oluşturmaktadır. Kişilerdeki estetik görüntüyü özellikle gülümserken ve konuşurken dişler sağlar. Sağlıklı ve doğal rengine kavuşmuş diş yapısı, kişilere özgüven kazandırır. Düzgün ve sağlıklı diş görüntüsü günümüzde estetik diş uygulamaları sayesinde uygulanabilmektedir. Diş hekimleri, kişilerin rahatsız olduğu tüm diş sorunlarını yüze uygun çözüme kavuşturuyor. Hiçbir şeyden çekinmeden doğal ve sağlıklı bir gülüşe sahip olmak, günümüz diş teknolojisinde çok zor değil. Estetik diş hekimliğinde amaç kişiye doğal ve sağlıklı görüntü kavuşturmaktır ancak bunu sadece görüntüde sağlamaz. Ön ve arka dişlerdeki problemler önce tedavi edilir sonra ise estetik dokunuşlar yapılır. Kullanılan malzemelerde dayanıklılık ve estetik ön planda tutulur. Biyolojik anlamda uyumlu, görsel anlamda ise sağlıklı yapı için modern estetik uygulamaları kişilere destek oluyor.  

Yaygın Tercih Edilen Estetik Diş Uygulamaları

Zirkonyum: Işık geçirgenliği yüksek, dokusu doğal dişe uygun, diş etiyle uyum sağlayan, ön ve arka dişlerde uygulanabilen, ağızda yabancı madde hissi ve kötü tat vermeyen zirkonyum, kişilere dayanıklı bir tedavi sağlamaktadır.

Yaprak porselen: Özellikle ön dişlere yapılan yaprak porselen, hassas ve estetik bir uygulamadır. Diş dokusunun yüzeyi minimum seviyede aşındırılarak bazen hiçbir aşınma yapılmadan lamina porselenler dişe özel yapıştırıcılarla uygulanıyor. Çok sık yapılan yaprak porselenler, ışık geçirgenliği anlamında faydalı olduğundan doğal sonuçlar alınabiliyor.

Diş beyazlatma: Diş beyazlatma tedavisi iki şekilde gerçekleştiriliyor; ev tipi ve ofis tipi. Ev tipi beyazlatmada kişiye özel diş kalıpları hazırlanıyor ve jel ile birlikte yaklaşık bir hafta kullanılıyor. Ofis tipi ise daha hızlı, aynı gün içinde sonuç verebiliyor.

Gülüş tasarımı: Bu uygulamada kişiye özel sonuçlar alınıyor. Diş hekimi hastasını detaylı muayene ederek şikâyetleri ve ihtiyaçları esas alıyor ve çarpık diş, eksik diş, diş eti problemi, sararmış dişler gibi çeşitli durumlar ele alınarak tedavi uygulanır. Gülüş tasarımında en büyük avantaj tüm uygulamaları öncesinde dijital ortamda öngörebilmek. Fotoğraf çekimi sonrasında dijital planlama yapılması ve kişiye özel tasarım çalışmalarıdır.

Konu hakkında detaylı bilgi edinmek için bizi arayarak Dr. Özcan Çakmakcıoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

Laminate Veneer

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir