Doktorunuza Sorun

Diş Eti Estetiği Nasıl Uygulanır?

Diş Eti Estetiği Nasıl Uygulanır?

Doğal diş görüntüsüne kavuşmak için sadece diş yapısının düzgün olması yeterli değil. Diş etlerinin de aynı oranda düzenli olması gerekiyor. Diş etlerinde yaşanılan problemler estetik görüntüyü bozduğu gibi kontrol altına alınmadığı takdirde diş eti çekilmesi ve diş kayıplarına yol açıyor. Diş eti estetiği, diş ve diş etinin birbiriyle uyumlu olmasını sağlar. Bu uygulamaya aynı zamanda pembe estetik ismi de verilmiştir. Sağlıklı diş eti rengi açık pembe tonlarında olur. Dişleri veya varsa protez dişleri uyumla sarar ve kişiye sağlıklı, parlak bir gülümseme kazandırır. Elbette dişlerin de sağlıklı bir yapıya sahip olması gerekiyor.

Diş Eti Estetiğinin Uygulanma Nedeni

Dişlerin kısa ve küçük, diş etlerinin ise yoğun bir biçimde göründüğü ağız yapısında dengesiz, kötü bir görüntü oluşur. Simetrik bir diş görüntüsü için pembe estetik uygulanır, kişiye doğal görünüm kazandırılır. Diş etlerinin görüntüsünden rahatsız olan, diş yapısının küçük olmasını dert edinen, diş eti renginde sıkıntı yaşayan ve sağlık problemi olan herkes pembe estetik yani diş eti estetiği tedavisinden yararlanabilir. Diş hekimi Dr. Özcan Çakmakcıoğlu, ilk muayenede sorunları saptar ve kişiye uygulamanın nasıl olacağını anlatır. Akabinde ise aynı gün veya sonraki muayenede estetik işlemini gerçekleştirir. Lazer, diş eti frezleri ya da bistüri aracılığıyla diş etleri, uzman hekim tarafından istenilen şekle getirilir.

Nasıl Yapılıyor?

Diş eti estetiğindeki temel amaç kişiye doğal görüntü vermektir. Tedavi aşamasında bile tüm uygulamalar dişin ve diş etinin doğal haline kavuşmasına yönelik gerçekleştirilir. Elbette öncesinde detaylı bir muayene ve tedavi planı yapılıyor. Uzun vadede dişlerin sağlıklı yapısını kaybetmemesi ve estetik görüntünün bozulmaması pembe estetik sayesinde gerçekleşebilmektedir. Hastaların sağlıklı bir diş eti dokusuna kavuşması, güldüğü zaman özgüven problemi yaşamaması uzun zaman almayan planlarla tedavi edilebiliyor. Estetik tedavi sonrasında 10 – 15 gün içerisinde iyileşme görülüyor. Diş eti estetiği fiyatları ve daha fazlasını öğrenmek için merkezimizi arayarak randevu talep edebilirsiniz.

Estetik Diş Uygulamaları

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir