Doktorunuza Sorun

Dijital Diş Hekimliği ve Tedavi

Dijital Diş Hekimliği ve Tedavi

Dijital bir çağda yaşıyoruz. Teknoloji yaşamımızın her noktasında baş köşeyi almış durumda. Çoğu insan artık yanlarında bir akıllı telefon olmadığında kendilerini güvensiz hissedebiliyor. Teknik imkanların bu denli yaşantımıza ortak olduğu bir dönemde yaşanan gelişmeler sağlık sektöründe de önemli adımlara yol açmış bulunuyor. Sağlık alanında özellikle görüntüleme ve teşhis alanında ortaya konan yenilikler, tedavi sürecinde de hastaların ve doktorların işini kolaylaştırıyor. Dijital diş hekimliği son yıllarda çok fazlaca duymaya başladığımız bir kavram olarak kullanılıyor. Peki dijital diş hekimliği tam anlamıyla neyi ifade ediyor? Bu kavramın hastalar için anlamı nedir?

 

Dijital Diş Hekimliği Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

 

Restoraston İşlemlerinde Dijital Diş Hekimliği

Dişlerde gerçekleştirilecek restorasyon işlemleri, özellikle uzun sürede tamamlanmasından dolayı hastalar için çok zahmetli süreçleri ifade etmekteydi. Hastalar defalarca bu konu için yorulmasının yanı sıra ölçü çıkartılması ve buna benzer işlemler de zamanlarının büyük bir kısmını almaktaydı. Dijital diş hekimliği insan sağlığına değer katmak ve zamanı verimli kullanmak adına önemli gelişmelere imza atılmasına olanak sağladı. Artık kullanılan teknolojiler ve diş yapısı için özel yazılımlarla desteklenmiş cad cam sistemler sayesinde hastalara uygun dişi üretmek çok daha kısa sürelerde gerçekleştirilebilmektedir.

 

Hastaya Uygun Restorasyonun Üretiminde Ne Değişti?

Restorasyon işlemlerinin gerçekleştirilmesinde analiz aşaması çok büyük önem taşımaktadır. Burada uzman bir diş hekimiyle yola çıkmak kalıcı negatif durumların da önüne geçebilmektedir. Analiz aşamasında dijital diş hekimliği ile süreci yürüten uzman diş hekimleri hastalarının isteklerinde daha esnek davranabilmektedir. Bunun yanı sıra tedavi süresi kısaldığı için kişinin diş sağlığındaki sorunlarla daha fazla yaşamasına gerek kalmamaktadır. Dijital diş hekimliği tecrübesiyle alınan detaylı görüntüler yine bu platformların yazılımlarıyla işlenmektedir. Bunun neticesinde hastaya uyumluluk oranı yüksek düzeyde gerçekleşen çalışmalar üç boyutlu yazıcı teknolojileriyle desteklenerek üretim süreci sonlandırılmaktadır. Diş sağlığı ile ilgili her konuda olduğu gibi bu konuda da teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin bu müdahale ve uygulamaları bir diş hekiminin yaptığı unutulmamalıdır. Dijital diş hekimliği, diş estetiği ile doğrudan bağlantılı bir konudur. Bu nedenle seçtiğiniz diş hekiminin estetik diş hekimliği hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu da değerlendirmelisiniz. Uzm. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu  gerek dijital diş hekimliği gerekse estetik diş ve gülüş tasarımı ile ilgili gerçekleştirdiği tedaviler sonucunda hastalarından her geçen gün teşekkür mesajları almaya devam etmektedir. Bu konular hakkında Özcan Çakmakcıoğlu ile iletişime geçerek kendisine sorularınızı iletebilirsiniz.

 

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir