Doktorunuza Sorun

Porselen Kaplama

Porselen Kaplama

Porselen kaplama, diş yüzeyinin porselen malzeme ile kaplanması anlamına geliyor. Bu teknik estetik bir tedavi yöntemidir. Porselen kaplama tedavisinin temel amacı kişinin dişini görüntü anlamında rahatsızlık veren bir yapıdan uzaklaştırmak ve yapısını güçlendirmek, direncini artırmak ve kaliteli bir diş yapısına kavuşturmaktır. Porselen diş tedavisi genellikle dişin 1 mm’lik bir işlemle küçültülmesi ve kaplanması şeklinde uygulanıyor. Detaylı muayene, ölçü akabinde kesme ve yerleştirme işlemleri sırasıyla tedavi gerçekleştiriliyor. Diş kaybını önlemek, kırık ve çürük dişleri kurtarmak, estetik görüntüye kavuşmak için porselen kaplama tercih ediliyor. Uzman diş hekimleri, kişiye özel tedavilerle kısa sürede diş problemlerini ortadan kaldırıyor.

Porselen Kaplama Kimlere Yapılabilir?

Porselen diş veya kaplama yaygın olarak şu nedenlerle tercih edilebilmektedir:

-Çürük, diş eti problemi veya çeşitli sebeplerden ötürü diş ya da dişlerini kaybetmiş kişiler,

-Ortodontik tedavi görmeyi düşünenler,

-Dişlerinde kırık, çatlama olan kişiler,

-Dişlerinde şekil bozukluğu yaşayan kişiler,

-Renk bozukluğu olan dişlere sahip kişiler porselen kaplama tedavisi görebilir.

Porselen Kaplamanın Sundukları Nelerdir?

Porselen kaplamanın sunduklarından en önemli olanı doğal bir görüntü oluşturabilmesidir. Kişiler bu tedaviden sonra doğal bir görüntüye kavuşabilir. Porselen kaplama tedavisinde kullanılan malzemeler dişin doğal yapısıyla uyumluluk gösterir, sıkıntı yaşatmaz. Işık ve renk geçirgenliği anlamında porselen diş tercih edilen bir malzemedir. Diş kaplandıktan sonra ışığı yansıtmada mükemmel uyum gösterir. Porselen kaplama yaparken, diş hekimleri genellikle beyaz renkli alaşım kullanır, böylece diş eti bölgesinde farklı renkler ortaya çıkmaz, doğal görüntü oluşur. Porselen kaplama yüzde yüz biyolojik uyum sağlar, herhangi bir şekilde kişide alerji yapmaz.

Porselen Kaplama Fiyatları ve Tedavi Süresi

Porselen kaplama tedavisi fiyatlarını net bir şekilde belirtebilmek mümkün değildir. Çünkü her hastanın ihtiyaç duyduğu tedavi içeriği farklıdır. Bir veya birden fazla kaplama yapıldığı için sayıya bağlı olarak porselen kaplama ücretleri değişkenlik gösterir. Porselen kaplama tedavi süresi ise kaç dişin yapılacağını bağlı değişkenlik gösterir ancak genel anlamda 10 ila 15 gün gibi bir süre içerisinde tedavi tamamlanır. Ölçü alma, diş küçültme, prova, kaplamaların yerleştirilmesi gibi işlemler tedavinin içeriğini yansıtıyor. Daha kapsamlı bilgi ve muayene için bizi arayarak randevu alabilirsiniz.

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir