Doktorunuza Sorun

Estetik Gülüş Tasarımı Hakkında Merak Edilenler

Estetik Gülüş Tasarımı Hakkında Merak Edilenler

Estetik gülüş tasarımı; içerisinde diş beyazlatma, porselen lamine diş kaplamaları, ortodonti tedavisi, zirkonyum diş, pembe estetik, implant gibi birçok tedavinin yer aldığı bir dizi estetik operasyondur. Diş hekimi, hastasına yönelik bir estetik gülüş tasarımı oluşturur. Bu çalışmalar neticesinde hedeflenen gülüş tasarımı gerçekleştirilir. Günümüzde son derece yaygın olan gülüş tasarımı, detayları sebebiyle merak edilen bir tedavi bütünüdür. İşte estetik gülüş tasarımında öne çıkan sorular;

Estetik Gülüş Tasarımı Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Estetik Gülüş Tasarımı İlk muayenede neler yapılır?

İlk randevuda hasta ve diş hekimi genellikle sohbet havasında yapılacak diş estetiği hakkında konuşur. Hasta isteklerini ve beklentilerini dile getirir, diş hekimi ise bu beklenti ve istekler doğrultusunda muayenesini gerçekleştirerek ihtiyaçların ne olduğunu tespit ederek hastasına iletir. Öncelikle kapsamlı bir muayene olabilmesi için çene röntgeni çekilir. Tüm diş yapısını gözler önüne seren bu röntgen ilk adımları belirler. Bundan sonra ise fotoğraf ve modeller alınarak ilerisi planlanır.

Yüz yapısı gülüş tasarımında önemli mi?

Hastanın yüz yapısı estetik gülüş tasarımı gibi kapsamlı bir çalışma için elbette çok önemlidir. Zira kişi güldüğünde tüm yüz bundan etkilenir. Diş hekimi, kişinin yüz yapısına göre gülüş tasarımı oluşturur. Bu aşamada hasta ve diş hekimi birlikte durum değerlendirmesi yaparak planlamayı gerçekleştirir. Gülüşü etkileyen unsurlar arasında; yaş, yüz hatları, cinsiyet, dudak yapısı, dişlerin sıralanışı, dişlerdeki simetri yer alıyor. Tüm bunlar gülüş tasarımının nasıl olacağını belirliyor. Diş hekimi, uzman tecrübesi ve bilgisi ile kişiye en uygun tasarımı gerçekleştiriyor. Çoğu zaman hastalar başkasından gördüğü bir tasarımı isteyebiliyor ancak diş hekimleri burada kişinin diş yapısını ve sağlığını gözeterek karar alıyor. Hastanın istekleri, doktorun ihtiyaç gördükleri ele alınarak ortaya sağlıklı bir çalışma çıkartılıyor.

Estetik Gülüş Tasarımı Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Gülüş tasarımı nasıl bir süreç?

Estetik gülüş tasarımı çoğu hasta için olumlu geçen bir süreçtir diyebiliriz. Estetik diş uygulamaları esnasında implant diş yapılacaksa eğer sadece implant yerleştirildikten sonraki birkaç günlük süreçte hafif ağrı hissedilir. Ancak ağrı kesiciler güçlü etkisiyle süreci kolaylaştırır. Diş tedavileri alanında uzman bir diş hekimiyle ve lokal anestezi sayesinde sağlıklı bir şekilde yapılabilmektedir.

 
Gülüş Tasarımı Fiyat

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir