Doktorunuza Sorun

Gülüş Estetiği Nasıl Planlanır?

Gülüş Estetiği Nasıl Planlanır?

İletişim sıcak bir gülümsemeyle başlar. Sağlıklı dudaklar, diş etleri ve dişler varsa, elbette ki kimse bundan mahrum kalmak istemez. Gülümsemesinden memnun olmayanlar genellikle çevrelerindeki insanlarla sağlıklı iletişim kurmakta zorlanabilir ve gülüş estetiği talep edebilir. Zorunlu olmadıkça konuşmamak veya konuşurken ağzı kapatmak da sık görülen davranışlardır. İnsanların bu şekilde sosyal yaşamdan uzaklaşmamaları için gülüş estetiği son yıllarda öne çıkmıştır.

 

Bu tedavi tam da bu durumda devreye giren bir uygulamadır. Dişler, diş etleri ve dudakları kapsar. Her birini ayrı ayrı ele alır. Dişlerin boyu, rengi, simetrik duruşu, aralarının açıklığı, diş etlerinin rengi ve görünümü tek tek düşünülür. Bazen bunlar kendi başlarına çok iyi olsalar da bir aradayken negatif bir görünüm sergiliyor olabilirler. Bu yüzden hepsini takım olarak düşünüp, bir arada değerlendirmek gerekir.

 

 

Gülüş Estetiği Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

 

Gülüş Estetiği Hangi Yöntemleri İçerir?

Gülüş estetiği tedavisinde dişlere yapılan işlemler beyaz estetik, diş etlerine yapılanlar pembe estetik şeklinde adlandırılır. Dişlerin boyu, diş etlerinin görünüşü önce fotoğraf üzerinde ayarlanır. Sonra dişlerin filmleri çekilerek neler yapılabileceği düşünülür. Amaç, uygulama yapılacak kişi açısından rahatlatıcı ve doğal olanı bulmaktır. Pembe estetik için, diyot lazer uygulaması yaygın görülen bir yöntemdir. Çok daha zorlu durumlarda, sert dokularda kullanılan kombine lazer işlemi gerçekleştirilir.

 

Dişler Kesilir Kaygısı

Beyaz estetik uygulamasında dişlerim kesilecek kaygısı her durum için söz konusu değildir. Gülüş estetiği ille de dişlerde kesme ya da kaplama işlemi yapmayı gerektirmez. Bunun recontouring gibi dişlere zarar vermeden gerçekleştirilen yolları da bulunmaktadır. Recontouring, dişteki ufak tefek şekil bozukluklarını düzelmek için yapılan bir uygulamadır. Recontouring yeterli olmayacak gibi görünüyorsa, kompozit lamine ya da lamine veneer düşünülebilir. Günümüzde sonuç alınabilen bu işlemler, dişe farklı dokudaki maddelerin ilave edilmesi şeklinde gerçekleştirilebilirler.

 

Tedavi Ne Kadar Sürer?

Gülüş estetiği dişlerinizin ve diş etlerinizin durumuna göre birkaç seans sürebilecek uygulamalarla gerçekleştirilir. Yapılması gereken işlem detaylıysa doğal olarak seans sayısı uzayacaktır. Burada önemli olan, tedavinin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesidir.

 

 

Şimdi Randevu ve

Detaylı Bilgi için Arayabilirsiniz:

0212 288 58 57 - 0545 288 58 57

Estetik Gülüş Tasarımı Hakkında Merak Edilenler
İlgili Anahtar Kelimeler: gülüş estetiği

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir