Doktorunuza Sorun

Lamine Diş Kaplama

Lamine Diş Kaplama

Lamine diş kaplama dişin dokusunu sınırlı bir seviyede aşındırmayla gerçekleştirilen sağlıklı bir görüntü sunan bir tedavi şeklidir. Genellikle aşınmış, hasarlı veya kırık dişlerin restorasyonunda kullanılabilmektedir. Bununla birlikte sağlık açısından da problem yaratabilecek boyutta olan kimi görüntü bozukluklarında doktor muayenesinin ardından uygulanabilmektedir.

Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Lamine Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Bu tedavide öncelikle dişlerin genel sağlık durumu incelenir. Dişlerde iltihaplı bir durum olmaması ve diş etlerinin sağlıklı olması bu tedavi öncesinde aranan unsurlardandır. Bu nedenle sadece diş sağlığı değil diş eti sağlığına da özen göstermek çok önemlidir. Diş eti sağlığına özen göstermek ilerde ortaya çıkabilecek bu gibi tedavilerin planlanmasına da olanak sağlamaktadır. Bu tedavide uzman diş hekimi tarafından tedavi uygulanacak bölgeye yönelik muayene yapılır. Bu muayenenin sonucunda yapılacak tedavi planlanır. Bu analiz hastayla paylaşılarak hastanın görüşü alınır.

 

Tedavi planının ardından artık uygulama aşamasına geçilir. Uygulama aşaması ölçü alma işlemiyle başlar. Bu alınan ölçünün sonucunda bir model hazırlanır. Bu model hastayla birlikte değerlendirilir. Bir ön fikir oluştuktan sonra dişlerde hedeflenen sonuca yönelik uygulamalara devam edilir.

Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Lamine Diş Kaplama Tedavisinde En Önemli Kısım

Bu tedavide en önemli olan kısımların başında, lamine porselenin dişe uygulanması ve yapıştırılması aşaması gelmektedir. Çünkü bu aşamada yaşanabilecek herhangi bir sorun tedavinin başarısını doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle lamine tedavisi mutlaka bu konuda uzmanlığını kanıtlamış bir diş doktoru tarafından gerçekleştirilmelidir. Yapıştırma aşamasında oluşabilecek hatalar; diş eti problemleri ve dişlerin yanlış oturması gibi daha farklı sorunlara da neden olabilmektedir.

 

Tedavi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle Dr. Özcan Çakmakcıoğlu size tedavi öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gereken konularla ilgili detaylı bilgiler verecektir. Doktorunuzun verdiği bilgileri mutlaka titizlikle uygulayınız. Diş hekiminiz bu tarz diş tedavilerinde kişiye özel bilgiler verebilmektedir. Sizin diş yapınızın bir özelliği nedeniyle hassasiyet göstermeniz gereken bir konuya dikkat çekebilmektedir. Bunun haricinde genel olarak çok sert kabuklu yiyeceklerin ısırılarak yenmemesi, kalem gibi sert objelerin dişlerle temas ettirilmemesi, tırnak yeme alışkanlığı var ise bunun bırakılması ve gece uyurken diş sıkma diş gıcırdatma alışkanlığı varsa bu konuda mutlaka diş hekimine bilgi verilmelidir. 

 

Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

 

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir