Doktorunuza Sorun

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır?

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır?

Zirkonyum, porselen ve köprü gibi tedavilerin alt yapısında kullanılan beyaz renkli bir malzemedir. Gri renkli metalin yerine alternatif oluşturan zirkonyum, insan vücudu ile uyumlu olup sağlıklı bir malzemedir. Zirkonyum diş nasıl yapılır sorusuna cevap günümüz diş teknolojileri sayesinde verilebiliyor. Çünkü eskiye oranla zirkonyum tedaviler etkili bir şekilde  yapılabiliyor. Zirkonyum diş kaplama için öncelikle muayene, ölçü alma işlemi yapılır. Ardından ise dişlerde küçültme yapılır. Kişinin diş yapısı dijital ortama aktarılır, akabinde bilgisayar ortamında zirkonyum diş tasarımı gerçekleştirilir. Hasta daha tedavi olmadan sonucu görme şansı elde eder. Laboratuar ortamında hazırlanan dişler hastanın dişlerine takıldıktan sonra duruma göre son rötuşlar yapılır.

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır?

Zirkonyum diş genel anlamda estetik amaçlı uygulanır ancak görüntüden ziyade malzemesinin dayanıklılığı sebebiyle diş yapısını güçlendirir. Işık geçirgenliği yüksek bir malzeme olması, zirkonyumu tercih sebebi yapıyor. Metal malzemeler ağızda kötü bir görüntü oluştururken beyaz alaşımlı zirkonyum doğal, diş etiyle uyumlu görüntü kazandırıyor. Dişlere daha sağlıklı, doğal, parlak bir görüntü kazandırdığından gülüş tasarımında da rahatlıkla kullanılabiliyor. Metalin aksine zirkonyum ağızda kötü bir tat bırakmaz, metalik koku oluşturmaz.   

Zirkonyum Diş Neler Sunuyor?

Renk değişimleri, implant üstü diş protezleri, beyazlatma, çarpık veya ayrık dişlerde zirkonyum malzemesi kullanılır. Zirkonyum tüm bu sorunlara çözüm sağladığından tercih edilmektedir. Zirkonyum diş sonrasında özel bir bakıma ihtiyaç duyulmaz, rutin diş bakımı devam ettirildiği sürece sorun yaşanma ihtimali minimuma inmektedir. 6 ayda bir gerçekleştirilen diş hekimi kontrolü oluşabilecek problemlerin önüne geçmek için önem taşımaktadır.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum diş, doğal dişe en yakın ve uyumlu tedaviyi yansıtıyor. Bu nedenle çok talep görüyor. Zirkonyum diş fiyatları ise talebe değil tedavinin içeriğine göre belirleniyor. Hasta ilk muayene sonrasında diş hekiminden tedavinin ücretini öğrenebiliyor. Diş hekimleri belli bir ücret standardına sadık kalarak ancak hastaya yapılacak tedavinin içeriğine göre fiyatı belirleyebiliyor. Daha kapsamlı bilgi almak ve muayene olmak için bizi arayıp randevu alabilirsiniz.

5 Soruda Zirkonyum Diş Kaplama

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir