Doktorunuza Sorun

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama, diş tedavilerinde kaplama olarak bilinen tedavi şeklinin kullanılan malzeme bakımından bir versiyonunu ifade etmektedir. Zirkonyum doğal dişe yakın bir malzeme olduğundan çoğunlukla tercih edilebilmektedir. Burada önemli nokta dişin doğal yapısına ve rengine en yakın malzeme seçimini yapabilmektir. Bu nedenle malzeme seçimi yapılırken sağlamlık ve dişin doğal rengine yakın sonucu verecek materyaller tercih edilir.

Randevu Almak için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

 

Zirkonyum Kaplama Neden Tercih Ediliyor?

Bu soruyu cevaplamadan önce aslında diş tedavilerinde kaplama neden uygulanıyor bu soruyu cevaplamak daha büyük önem taşımaktadır. Bir dişte yaşanan aşınma, çürük veya renk değişimi gibi sağlık sorunları ortaya çıktığında kaplama ile bu dişin tedavi edilmesi gündeme gelebilmektedir. Bu şekilde kaplama tedavisi asıl diş kökünü kaybetmeden sağlıklı bir görünüş ve kullanım sağlamayı hedefler. Porselen lamine ve zirkonyum gibi kaplama malzemelerinin adını yaygın bir şekilde duyuyoruz. Peki zirkonyum kaplama ne gibi artılar sunuyor?

Randevu Almak için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

 

Doğal Dişe Yakın Sonucu Hedeflemek

Zirkonyum dişin üzerine kaplandığında pürüz barındırmayan yüzeyiyle dikkat çekmektedir. Böyle bir yüzeyin dişin renginin korunmasında ve stabil kalmasında önemi büyüktür. Çay ve kahve gibi içecekler dişin yüzeyinde tutunarak leke oluşturabilmektedir. Bu nedenle yüzey ne kadar pürüzsüz olursa bu tutunma süreci de o kadar gecikmiş olmaktadır. Bir başka konu da kaplamada kullanılan malzemenin ağız içinde herhangi bir tat veya koku oluşturmamasıdır. Yine zirkonyum kaplama bu konuda da öne çıkmaktadır. Bu kaplama herhangi bir tat veya koku değişikliğine sebep olmaz. Bunlarla birlikte insan vücudu her malzemeye uyumluluk göstermemektedir. Zirkonyum insan vücuduna yüksek uyumluluk gösterdiğinden yine tercih sebepleri arasında gösterilebilir.

Kaplama tedavileri hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Nasıl bir tedaviye ihtiyacınız olduğu yapılacak muayene sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bizi arayarak muayeneniz için randevunuzu oluşturabilirsiniz.

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir