Doktorunuza Sorun

Diş Beyazlatma için 3 Adım

Diş Beyazlatma için 3 Adım

Beyaz ve parlak bir gülüş şüphesiz herkesin hayali ancak gün içerisinde tükettiğiniz çay, kahve, sigara ya da yemek artıkları dişlerin zamanla sararmasına, yüzeyinde lekelenmeler oluşmasına çoğunlukla ise kalıcı renk değişimine sebep oluyor. Dişlerin eski beyazlığına kavuşması için birçok diş uygulaması var. Bu uygulamaların başında diş beyazlatma yöntemleri yer alıyor. Diş hekimlerinin kişinin diş yapısına göre gerçekleştirdiği tedavilerle etkili sonuçlar almak mümkün. Modern tıp teknolojileri diş beyazlatmak isteyen hastalara sağlıklı ve doğal sonuçlar alabilecekleri birçok yöntem sunuyor. Diş beyazlatma için hastaları bekleyen üç adım var, bu adımlar şöyle;

Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

İlk Muayene

Beyazlatma talebiyle diş hekimine giden her hastaya önce genel muayene uygulanır. Doğrudan beyazlatma da yapılabilir ancak kapsamlı muayene ve acil olan tedavileri gerçekleştirip, dişi iyileştirdikten sonra rengini beyazlatmak daha etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor. İlk muayenede diş hekimi ve hasta muayene neticesinde nasıl ilerleyeceklerine karar verirler.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş rengini açmak, lekeleri gidermek ve bembeyaz diş görüntüsüne kavuşmak için iki temel yöntem var. Ev tipi ve ofis tipi beyazlatma tedavileri. Bu iki tedavi haricinde diş kaplama, porselen diş, yaprak porselen gibi farklı alternatifler de hastaların seçimine bağlı olarak tercih edilebiliyor. Bu yöntemleri daha yakından inceleyelim.

Randevu Almak için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz


Ev Tipi Diş Beyazlatma: Bu yöntemde hastanın dişlerine uygun plaklar hazırlanır. Beyazlatmayı sağlayacak özel jel plak içerisine sıkılır ve plaklar dişe yerleştirilir. Yaklaşık 10 gün, günde ortalama 4 saat kadar gerçekleştirilen uygulama sonucunda dişler ışıldamaya başlar.
Ofis Tipi Diş Beyazlatma: Bu yöntem ise ilkine oranla daha hızlıdır. Tek seansta gerçekleştirilir. Diş hekimi, lazer ışınlarıyla ve özel ürünlerle dişlerin beyazlamasını sağlar. Yaklaşık bir saat süren işlem sonucunda dişler eskisine göre daha beyaz ve parlak hale gelir.

Uygulama ve Sonuç

Bu uygulamalarda kişinin diş renginin doğala en yakın renkte tutulması için özen gösterilir. Ten rengi, kişinin doğal diş rengi beyazlatma yönteminin seçiminde ve uygulanmasında etkendir. Doğal bir görüntüden ödün vermemek için beyazlatma işlemi gerçekleştirilmeden önce dişlerin renk uyumuna bakılır. Diş rengini korumak için ise diş hekimleri etkili, basit öneriler vererek uzun vadede diş renginin korunmasına yardımcı olur.

Diş Beyazlatma İşlemi Lazerle Nasıl Yapılır?

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir