Doktorunuza Sorun

Diş Beyazlatma İşlemi Lazerle Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma İşlemi Lazerle Nasıl Yapılır?

Dişlerde sık görülen lekelenmeler ve renk değişimleri dış görünüşü ciddi anlamda kötü etkiliyor. Yeme ve içme rutini dişlerdeki renk değişimlerinin, kalıcı lekelenmelerin en büyük sebebidir. Özellikle yoğun çay, kahve ve sigara tüketimi uzun vadede dişlerin yapısal değişime uğramasına neden oluyor. Dişlerdeki sağlıksız görüntünün üstesinden gelmek için diş beyazlatma yöntemleri bulunuyor. Diş beyazlatma yöntemlerinden biri olan lazerle diş beyazlatma işlemi, ofis tipi diş beyazlatma dediğimiz yöntemdir aynı zamanda. Bakımlı, sağlıklı, parlak gülüşlere sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği lazerle diş beyazlatma işlemi, diş hekimi tarafından özel bir jel kullanılarak ortalama bir saatlik süren bir işlemle gerçekleştiriliyor.

Randevu Almak için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Lazerle Diş Beyazlatma İşlemi ve Diğer Yöntemler

Lazerle diş beyazlatma hızı nedeniyle yaygın olarak tercih edilen diş beyazlatma yöntemidir. Diş hekimi tarafından uygulanan tedavide, hastanın dişlerine jel sürülür ve lazer ışınları bu jel üzerinde gezinerek dişlerdeki lekeleri ortadan kaldırır. Uygulama sonrasında dişlerdeki sararmış görüntü giderilir, lekeler aşındırılır ve beyaz diş yapısı ortaya çıkar.  

Lazerle Diş Beyazlatma İşleminin Ömrü

Diş beyazlatma yöntemleri ortalama bir ömre sahiptir. Fakat bu konuda zaman vermek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü bu süreç kişinin kullanım tarzına göre değişmektedir. Örneğin her gün üç fincan kahve içen bir insanla hiç içmeyen bir insanın diş beyazlatma işlemi aynı ömre sahip değildir. Lazerle dişlerinizi beyazlattıktan sonra doğru ve zamanında diş bakımı yaparak beyazlığın etkisini daha uzun bir süreye yayabilirsiniz. İşlem sonrasında çay, kahve, alkol tüketimine ve sigara kullanımına dikkat etmeniz beyazlık süresini uzatmada etkili olacaktır.

Randevu Almak için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Lazer Işınları Dişlere veya Sağlığa Zarar Verir Mi?

Lazerle diş beyazlatma yöntemi ağız ve diş sağlığına zararlı değildir. Kullanılan lazer ışınları tamamen diş beyazlatmaya yardımcı olmayı hedefler. Lazer, diş hekimi tarafından titizlikle kullanıldığında herhangi bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Lazerle diş beyazlatma işlemi yapıldığında zararlı olabileceği kişiler vardır. Bu kişiler;

  • -Gebeler
  • -18 yaşını doldurmamış, diş gelişimini tamamlamamış kişiler
  • -Diş eti çekilmesi problemi yaşayan kişilerdir.

Diş beyazlatma tedavisi görecekseniz eğer çay ve kahve tüketimini azaltmanız gereklidir. Aksi halde tedaviden verimli sonuçlar almanız zorlaşabilir. İşlem sonrasında da ilk 24 saat yeme - içmeye dikkat edilmelidir. Uzun vadede alınan iyi sonuçları korumak için ise günde en az iki kez diş fırçalamaya, ağız gargarası kullanmaya, yemek sonrası ağız çalkalamaya, çay - kahve tüketimi sonrasında su içmeye ya da suyla ağız çalkalamaya dikkat edebilirsiniz. Diş beyazlatmayı tekrarlatarak ise kalıcı ve uzun yıllara yayılan sonuçlar alabilirsiniz. Diş beyazlatma tedavileri hakkında daha fazla bilgi almak ya da randevu oluşturmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Randevu Almak için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Lazerle Diş Beyazlatma Yöntemiyle Tanışın

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir