Doktorunuza Sorun

Diş Beyazlatmak için Neler Yapılır?

Diş Beyazlatmak için Neler Yapılır?

Diş renginde değişimler meydana geldiğinde önce genellikle evde diş beyazlatmak için neler yapılabilir diye düşünülür. Fakat net sonuçlar alınmayınca konusunda uzman bir diş hekimi araştırılır. Böyle durumlarda yapılacak en önemli adım, diş hekimine başvurmaktır. Çünkü diş hekimleri, ev ve ofis tipi olmak üzere iki farklı yöntemle dişlerdeki sararmayı, görüntüyü, lekelenmiş ve sağlıksız diş yapısını ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

Diş Beyazlatma Hakkında Sorularınız için Bizimle

0212 288 58 57 Numaralı Telefondan

İletişime Geçebilirsiniz

Diş Beyazlatmak için Neler Yapılır?

Ev tipi diş beyazlatma tedavisi

Ev tipi diş beyazlatma tedavisinde öncelikle kişinin dişlerinin kalıbı çıkartılır. Kişiye özel kalıplar hazırlandıktan sonra ise ilaç ve kalıp hastaya verilir, nasıl kullanacağı tarif edilir. Diş temizleme ilacı, diş kalıbına uygulanır ve gece boyunca takılır. Bu diş kalıpları, şeffaf yapıda olduğundan dışarıdan kötü bir görüntü oluşturmaz. Rahatlıkla takılabilir. Toplamda bir hafta aynı işlem tekrarlanır ve bu süre sonunda kişi doğal renginde dişler elde eder.

Ofis tipi diş beyazlatma tedavisi

Ofis tipi diş beyazlatma işlemi toplamda iki saat kadar sürüyor. 2 saatlik işlemde diş hekimi öncelikle hastanın ağzını açık tutacak şekilde özel aparatlarla sabitler. Hastanın dişlerine özel ilaçlar sürülür. Diş etlerinin zarar görmemesi için jel kullanılır. İlaç sürüldükten sonra ışın tedavisi ile dişlere uygulama yapılır. 2 saatin sonunda dişlerdeki renk değişimi anında fark edilir.

Herkesin diş ve diş eti yapısı farklı olduğundan diş beyazlatmak için neler yapılır gibi soruların cevabı da herkese göre değişmektedir. Kullanılacak madde ve dozajlar çok önemlidir. Bilimselliği ve etkisi kanıtlanmamış yöntemler dişlere kalıcı zararlar vereceğinden mutlaka uzman diş hekiminden destek alınız.

Diş Sararmasını Önlemenin Yolları

Mevcut dişleriniz istediğiniz beyazlıktaysa veya sararmış görüntüden diş beyazlatma tedavileri ile kurtulduysanız ve görüntünüzü korumak istiyorsanız, işte size diş sararmasını önleyecek ipuçları;

-Çay ve kahve tüketiminiz aşırı ise sınırlamanız iyi olacaktır. Öte yandan çay – kahve gibi renkli içeceklerden sonra ağız gargarası kullanabilirsiniz.

-Mutlaka günde 3 defa dişlerinizi derinlemesine fırçalamalısınız. Mümkünse diş ipi ve gargara kullanmayı ihmal etmeyin. Bu bakım ile uzun vadede dişleriniz temiz kalır.

-Dişe yapışan yiyecekler yedikten sonra mutlaka dişlerinizi fırçalamaya eğer mümkün değilse en azından suyla çalkalamaya özen gösterin.

-Diş beyazlatmak için neler yapılır diye araştırırken yapacağınız uygulamalar dişlerinize zarar verebilir. Bu nedenle 6 ayda bir diş kontrolüne gitmeye çalışın. Dişlerinizde tüm özene rağmen renk değişimi oluyorsa uzman eller tarafından diş beyazlatma yaptırabilir, kişisel durumunuza göre öneriler alabilirsiniz.

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu’ndan randevu alarak diş beyazlatma teknikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma için 3 Adım

İLETİŞİM

ADRES:
Valikonağı cad. No:81/3 Nişantaşı / İstanbul

TELEFON:
+90 212 288 58 57
+90 545 288 58 57

Estetik Diş Doktoru WhatsApp'ınızda

E-POSTA:
[email protected]

ARAÇLAR

BÜLTEN

E-Bülten Aboneliği
E-posta:
UYARI: Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedaviyönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir